‘Oko sokolovo’ riješilo jednu od najtežih situacija, Joško Jeličić sarkastično podbadao Brunu Marića (VIDEO)

"I najbolji mogu pogriješiti, Bruno Mam.., pardon, Bruno Marić je ipak naš najbolji sudac", sarkastično će stručni komentator Joško Jeličić.

Na utakmici 15. kola Prve HNL između Osijeka i Slaven Belupa (1:0), ponovo je u centru pozornosti bio sudac Bruno Marić koji je dosudio jedanaesterac za Osijek u 42. minuti susreta nakon ‘kontakta’ Muse i Arsenića, a kasnije se ipak pokazalo kako je to odlučujući pogodak.

Na Facebook stranicama Slaven Belupa izašla je oštra poruka upućena sucu Bruni Mariću.

“Nogometni daruvarski sudac Bruno Marić još jednom je pokazao svoje pravo lice kad je u pitanju naša momčad dosudivši u 41. minuti utakmice Osijek – Slaven Belupo nepostojeći jedanaesterac za domaćine, iz kojega su postigli pobjednički pogodak za 1:0. Nema dvojbe da je Marić namjerno oštetio Slaven Belupo na iznenađenje nazočnih, kao što ga je oštetio prije nekoliko sezona na utakmici u Puli s Istrom kada je također dosudio nepostojeću najstrožu kaznu za domaćine iz koje su također postigli pobjednički pogodak. Novinska izvješća s utakmice također dvoje o jedanaestercu za Osječane jer je Marić nakon zajedničkog udarca po lopti našeg stopera Muse i domaćeg igrača Aleksića sa zadrškom pokazao na “bijelu točku”, odnosno premišljao se, što dovoljno govori o njegovoj odluci s kojom je ošteti Slaven Belupo. Trener naše momčadi Željko Kopić bio je nakon osječkog susreta nezadovoljan rezultatom jer je njegova momčad bila bolji suparnik, imala više prigoda, a dosuđeni kazneni udarac zbog trenerskog kodeksa nije želio komentirati, ali je rekao: “Jedanaesterac je prelomio utakmicu u kojoj smo izgledali jako dobro, iako smo nesretno izgubili. U drugom poluvremenu bili smo puno bolji od domaćina, imali nekoliko sjajnih prigoda no lopta jednostavno nije htjela u njihovu mrežu. Šteta, što je sve ovako ispalo”, stoji u poruci kluba.

Ipak, sve dok sudački ekspert Mateo Beusan ne donese svoje viđenje situacije optužbe nemaju težinu. E sada je Mateo Beusan u gostovanju na HRT-u u emisiji Stadion komentirao spornu odluku Brune Marića.

“S predumišljajem je dosudio, kontakta nema između dvojice igrača. Sudac je nasjeo na provokaciju Osijekova igrača”, izjavio je Mateo Beusan.

Potom je Joško Jeličić odlučio dodatno ‘podbosti’ Brunu Marića svojim sarkastičnim komentarima. “I najbolji mogu pogriješiti, Bruno Mam.., pardon, Bruno Marić je ipak naš najbolji sudac”, sarkastično će stručni komentator Joško Jeličić.

Spornu situaciju možete vidjeti na 2:06