Slavko Midzor/PIXSELL

Neviđena ‘krađa’ u Premiershipu: Arsenal pobijedio golom iz zaleđa, rukom, nakon isteka nadoknade (VIDEO)

U 7. kolu engleske Premier lige Arsenal je svladao Burnley u potpunosti nerelegularnim pogotkom. Premda su Topnici napadali čitav susret, Burnleyjev bunker bio je neprobojan, sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je Koscielny zabio gol koji je trebao biti poništen iz barem dva razloga.

Naime, Oxlade-Chamberlain i Koscielny ostali su sami na drugoj vratinici na kojih dva metra od gola, Chambo je pucao prema golu, a lopta je pogodila Koscielnyja u ruku i odbila se u gol. No, stoper Arsenala nalazi se u zaleđu i još je igrao rukom, ali sudac tu nije vidio ništa sporno. Osim toga utakmica je u tom trenutku već trebala završiti jer je istekla sudačka nadoknada.

Ovom pobjedom Arsenal je stigao na treće mjesto ljestvice sa 16 bodova, koliko ima i četvrti Liverpool. Burnley je 14. sa sedam bodova.

Nadalje, Tottenham se poigrao s vodećom momčadi prvenstva Manchester Cityjem. Domaćin je slavio s 2:o, a City je kroz cijelu utakmicu djelovao kao da je zalutao iz treće lige u prvu. Tottenhamu se lopta lijepila za noge, a briljirali su Son i Dele Alli. Prvi gol pao je u 9. minuti kada si je loptu u vlastitu mrežu zakucao Kolarov.

No, malonogometna akcija koju je Tottenham izveo u 37. minuti osramotila je dobro momčad Pepa Guardiole. Sjajnu akciju okončao je Alli. Spursi sada imaju 17 bodova i došli su na bod iza Cityja.

U ranijem dvoboju Man Utd je ponovo kiksao odigravši tek 1:1 sa Stoke Cityjem. Poveli su Crveni vragovi preko Martiala, a izjednačio je Allen. Man Utd je šesti na ljestvici s 13 bodova, a Stoke je predzadnji s tri.

Leicester je na svom terenu remizirao sa Southamptonom i sada je na 12. mjestu, a Sveci su deseti.

Ranije u nedjelju je Manchester United kiksao odigravši samo 1-1 (0-0) protiv Stoke Cityja na svom Old Traffordu. Domaći su poveli golom Martiala (69), a za goste je poravnao Allen (82).