Nacional svladao Futsal Dinamo u gradskom derbiju u paklenoj atmosferi Doma sportova

Iako se Dinamo borio do samoga kraja, Nacional je još jednom dokazao kako je u ovom trenutku uvjerljivo najbolja hrvatska futsal ekipa i potpuno zasluženo došao do tri boda.

Nacional Zagreb svladao je petak Futsal Dinamo u dvorani II Doma sportova s 4:2 i kolo prije kraja osigurao titulu jesenskog prvaka 1.HMNL. Iako se Dinamo borio do samoga kraja, Nacional je još jednom dokazao kako je u ovom trenutku uvjerljivo najbolja hrvatska futsal ekipa i potpuno zasluženo došao do tri boda.

Gosti su poveli u 8. minuti pogotkom Luke Perića, nakon čega je Futsal Dinamo preuzeo inicijativu i do 16. Modri su izjednačili pogotkom Kristijana Grbeše na asistenciju Davora Kanjuha. Kada se činilo da će se na odmor otići s neodlučenim rezultatom, Kristijan Čujec pogađa iskosa za novo vodstvo Nacionala.

Do 28. minute Nacional je preko Perića i Rafaela došao do na kraju se ispostavilo nedostižnih 4:1, a konačni rezultat postavio je Vedran Matošević 11 minuta prije kraja. Unatoč pritiscima domaćina, i huku s tribina, Futsal Dinamo nije uspio zabiti gol i potpuno se vratiti u utakmicu.

Još u četvrtak, Brod 035 je napravio veliku senzaciju i na Gripama svladao Split Tommy s 5:2. Junak utakmice bio je Robert Ruhek koji je zabio hat-trick. U drugom derbiju 10. kola, Square i Novo Vrijeme u Dubrovniku su remizirali 2:2. Uspinjača je s minimalnih 1:0 bila bolja od Alumnusa, a Osijek Kelme je sa 7:1 razbio posljednji Solin.

1.HMNL, 10. kolo.

Futsal Dinamo – Nacional 2:4 (Grbeša 16′, Matošević 28’/ Perić 8′, 25′, Čujec 20′, Rafael 28′)
Split Tommy – Brod 035 2:5 (Perišić 10′, Suton 40’/ Ruhek 15′, 30′, 37′, Milanović 31′, Gudelj 39′)
Square – Novo Vrijeme 2:2 (Đuraš 5′, Bevanda 21’/ Bajrušović 2′, Osredkar 23′)
Osijek Kelme – Solin 7:1 (Eror 10′, Horvat 14′, Duvančić 18′, Ćurković 25′, Nospak 28′, Šalaj 32′, Dakić 40’/ Polić 34′)
Uspinjača – Alumnus 1:0 (Uremović 35′)
Vrgorac – Potpićan 98 Istra, 3.12., 18:00