Facebook

Mourinho doživio novu sramotu, De Gea primio gol škaricama, Bilbaov napadač zabio pet golova Genku (VIDEO)

Junak kola definitivno je bio napadač Athletic Bilbaa, Artiz Aduriz koji je Genku zabio čak pet golova.

U skupini A Europske lige, Manchester United poražen je u četvrtom kolu od turskog Fenerbahcea s 2:1. Ipak nisu to tek takvih 2:1, oba gola turske momčadi prava su remek-dijela. Prvi je djelo Mousse Sowa koji je fantastičnim škaricama matirao nemoćnog De Geu u drugoj minuti susreta. Španjolski golman zaista ništa nije mogao, a nije mogao ništa ni kod drugog pogotka. Jeremain Lens namjestio je u 59. minuti loptu na kojih 25 metara od gola, a gađao je tako da je Španjolac na vratima Uniteda mogao samo gledati. ‘Crveni vragovi’ ipak su uspjeli smanjiti na 2:1, ali tek u 89. minuti preko Waynea Rooneyja, no, bilo je prekasno.

Junak kola definitivno je bio napadač Athletic Bilbaa, Artiz Aduriz koji je Genku zabio čak pet golova. U skupini F Bilbao je svladao Genk s 5:3, a Aduriz si je baš dao oduška, zabio je za 1:0 već u osmoj minuti, a za 2:0 u 24′. Uspio je Genk tada smanjiti preko Baileyja, ali Aduriz do kraja poluvremena uspijeva zabiti svoj hat-trick. U nastavku utakmice Genk je bolje otvorio, zabio je Ndidi za 3:2, ali dvadesetak minuta kasnije Aduriz zabija za 4:2. Među strijelce se upisao i bivši Hajdukov igrač Tino Sušić koji je postigao treći gol za Genk u 80. minuti. Aduriz potom postavlja konačnih 5:3 i to debelo u sudačkoj nadoknadi.