gdjessi

Messi se probudio i povukao Argentinu: Sjajnim slobodnjakom i dvama asistencijama uništio Kolumbiju (VIDEO)

Na utakmici kvalifikacija za SP u Rusiji, protiv Kolumbije, Argentina je slavila s 3:0, a Messi je odigrao jednu od najboljih partija za reprezentaciju u karijeri.

Najbolji igrač svijeta, Lionel Messi, često je na udaru kritika zbog manje kvalitetnih izdanja za reprezentaciju Argenitne, no, jednom kada naljutite Messija on pokaže što može i sada je ponovo pokazao. Na utakmici kvalifikacija za SP u Rusiji, protiv Kolumbije, Argentina je slavila s 3:0, a Messi je odigrao jednu od najboljih partija za reprezentaciju u karijeri.

Messi je postigao vodeći pogodak, a upisao je asistencije kod presotala dva. Pogodak koji je zabio u desetoj minuti malo je remek-djelo iz slobodnog udarca s kojih 25 metara. Gađao je pod prečku, neobranjivo!

Nakon slobodnjaka koji je uzdrmao Kolumbijce, krenulo je izluđivanje obrane, redao je Messi driblinge i ‘valjao’ rivale po travnjaku. Za drugi gol asistirao je iz prekida, a prilikom trećeg gola ukrao je jednu loptu na krilu, pojurio je do šesnaesterca i uputio odlično dodavanje Di Mariji.

Argentina je ovom pobjedom preskočila Kolumbiju i došla na poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije, a do kraja je ionako ostalo još šest utakmica, tako da ništa nije gotovo.

Isto tako, korak bliže Rusiji stigao je i Brazil koji je uvjerljivo svladao Peru golovima Gabriela Jesusa i Renata Augusta. Brazil je sada na prvom mjestu skupine s četiri boda više od drugoplasiranog Urugvaja.

Dio zasluge za zaostatak Urugvaja preuzima Čile koji ih je svladao s 3:1 i time si ipak povećao šanse za odlazak na Svjetsko. Sanchez je zabio dva gola u velikom preokretu, a prvi gol djelo je Cavanija. U zadnjoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela Vargas je izjednačio, a za preokret se pobrinuo Sanchez u 60′ i 84′ .