Alexandre Simoes

Mandžukić zabio u pobjedi i preokretu Juvenutsa, Dortmund ‘osmicom’ isprašio Legiju (VIDEO)

Borussija Dortmund i Legija postigli su zajedno 12 golova, odnosno osam je zabila Borussija, a četiri Legija.

U petom kolu Lige prvaka u skupini E moskovski CSKA remizirao je s Bayer Leverkusenom kod kuće. Utakmica se igrala u ranijem terminu u 18 sati, a bolje je krenula gostujuća momčad. Prvo pogodak djelo je Kevina Vollanda koji je zabio u 16. minuti na asistenciju Kevina Kampla. Poravnao je Natcho tek u drugom poluvremenu u iz penala u 76. minuti.

U drugom susretu iste skupine Monaco našeg Danijela Subašića svladao je Tottenham na svojemu terenu s 2:1. Subašić je branio cijeli susret, a prvu veliku priliku imao je Monaco već u 11. minuti iz penala, ali Falcao je bio neprecizan. Pogodak pada na samom startu drugog dijela, zabija Sidibe u 48. minuti, a već u 52. minuti Kane probija mrežu Subašića za poravnanje. Konačnih 2:1 postavlja Lemar minutu kasnije na asistenciju Sidibea.

U skupini F Sporting je izgubio utakmicu kod kuće od Real Madrida s 2:1. Za madridsku momčad cijelu igrali su Luka Modrić i Mateo Kovačić, a na terenu su proveli svih 90 minuta i bili su jedni od najboljih u redovima Reala. Galacticosi su poveli preko Varanea u 29. minuti, a poslužio ga je C. Ronaldo. Poravnanje stiže tek u finišu drugog dijela, Andre Silva iz penala smanjuje u 80′, a Benzema postavlja na 2:1 u 87′ na asistenciju Ramosa.

U drugoj utakmici odigrala se prava golijada. Borussija Dortmund i Legija postigli su zajedno 12 golova, odnosno osam je zabila Borussija, a četiri Legija. Bolje su otvorili gosti, zabio je Prijović u 10′, potom je Kagawa dvama golovima u 17′ i 18′ preokrenuo na 2:1, da bi samo dvije minute kasnije Sahin digao na 3:1. Prijović u 24′ smanjuje na 3:2, a onda u 29′ i 32′ Dembele i Reus dižu na 5:2. Golijada se nastavila u drugom dijelu, već u 52. minuti Reus zabija, a u 57′ Kucharczyk smanjuje na 6:3. Na novi gol čekalo se do 81. minute kada za 7:3 zabija Pasalack, a na 7:4 samo dvije minute kasnije diže Nikolić. Konačnih 8:4 djelo je Marca Reusa, a pogodak je pao u sudačkoj nadoknadi.

U skupini G Kopenhagen i Porto odigrali su neriješeno bez golova, a u drugoj utakmici Leicester je stigao do nove pobijede protiv nemoćnog Club Bruggea. Aktualnu prvak Engleske poveo je rano, već u petoj minuti, a zabio je Okazaki na asistenciju Fuchsa. Na 2:o poviso je Mahrez u 30. minuti iz jedanaesterca. Počasni pogodak za goste postiže Izquierdo u 52. minuti.

U skupini H Dinamo je poražen od Lyona na Maksimiru s minimalnih 1:0. Bilo je to najkonkretnije izdanje Dinama do sada u Europi, ali poraz je bio neizbježen. Mrežu Livakovića probušio je Lacazette u 72. minuti.

U drugoj utakmici Juventus je na gostovanju slavio protiv Seville s 3:1. Nije sve bilo jednostavno za torinsku momčad u početku. Primili su rani gol, već u 9. minuti i hrvali se sa hrabrim andalužanima sve do sudačke nadoknade kada je zabio Marchisio. U nastavku je priča ipak bila nešto drugačija, Juve je više stiskao, a imao je i razloga jer je Sevilla još u prvom dijelu od 36. minute igrala s igračem manje. Mučila se Stara dama sve dok u 84′ nije zabio Leo Bonucci za 2:1. Nisu se više imali snage braniti pa je pobjedu potvrdio Mario Mandžukić golom duboko u sudačkoj nadoknadi.