Andrew Powell

Lovren sudjelovao u potpunom debaklu, Chelsea kreirao preokret u posljednjim minutama (VIDEO)

Liverpool je doživio pravi šok protiv Burnleya, a Chelsea se dugo mučio s omalenim Watfordom.

U drugom kolu engleskog Premiershipa, Liverpool našega Dejana Lovrena doživio je potpuni debakl od novog Premijerligaša Burnleya. Povratnik u hrvatsku reprezentaciju, Lovren, nažalost je sudjelovao u izuzetno lošem izdanju svoje momčadi. Liverpool je primio gol već u drugoj minuti, precizan je bio napadač Sam Vokes koji je ostao sam na rubu šesnaesterca zbog slabije reakcije Dejana Lovrena i stoperskog mu partnera Klavana. Domaćinu je trebalo još kojih pola sata da poveća vodstvo i potvrdi konačan reuzultat. Hitri Andre Gray premiješao je obranu Redsa i lijepim udarcem probušio Mignoleta.

U utakmici između Swanseaja i Hulla slavili su gosti, odnosno, Hull s rezultatom 2:0. Čekalo se gotovo 80. minuta na prvi gol, a pao je iz udarca iz kuta kada je na sjajan ubačaj odlično reagirao Maloney, a u 92. minuti pobjedu je potvrdio Hernandez.

Na White Hart Laneu, Tottenham je slavio s minimalnom prednošću od 1:0 nad čvrstim Crystal Palaceom. Momčad Alana Pardewa pružala je žestok otpor sve do samog kraja utakmice kada je stasiti Victor Wanyama, nakon kornera, proslijedio glavom Kaneovu loptu u gol.

Chelsea je pak imao puno muka s omalenim Watfordom. Čini se kako Antonio Conte još uvijek nije uspio u potpunosti osvježiti momčad i uspostaviti kvalitetnu i uigranu formaciju. ‘Stršljeni’ su stigli prvi do vodstva početkom drugog poluvremena kada je Capoue zakucao u mrežu Courtoisa. Ipak momčad Waltera Mazzarrija popustila je u finišu utakmice. U 80. minuti Batshuayi je pospremio otpadak, a u 87. minuti ‘rehabilitirani’ Diego Costa donosi vodstvo i pobjedu Chelseaju.

Preokretom je pobijedio i Everton. West Bromwich Albion poveo je u 9. minuti preko McAuleyja, a Everton je odgovorio tek u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela preko Mirallasa. U nastavku je Everton više napadao i došao do gola u 61. minuti, a zabio je novopridošli Bolasie.