Lokomotiva nije uspjela pobijediti Vorsklu, zamalo izgubili u finišu utakmice

Iako su Lokosi krenuli odlično, igra je pala u drugom poluvremenu.

Lokomotiva je na Maksimiru u trećem pretkolu Lige prvaka ugostila ukrajinsku Vorsklu i odigrala mirovljubivih i ne baš obećavajućih 1:0. Obje su momčadi bez rizika krenule u utakmicu, stoga je prvih 15, 20 minuta prošlo bez nekih većih opasnosti. Nije to bila potpuno troma i loša igra, trčalo se, ali realizacija je izostajala.

Pokušavali su Ukrajinci preko Ditjateva i Zaričnjuka, ali bezopasno, a s druge strane Ivanušec i Marić su također loše gađali. Lokosi su ubrzo uspostavili tempo i nametnuli se, a do kraja poluvremena dva puta je opasnije prijetio Grezda, pogotovo u 43. minuti kada mu je udarac prema praznoj mreži skinuo branič Perduta.

Vorskla je otvorila bolje, Skljar je s desne strane progirao Kbahidzea, a ovaj je tukao preko gola, Zagorac je imao sreće jer da je namjestio nišane ne bi baš imao prevelike šanse. Gosti su počeli sve češće opsjedati obranu Lokomotive, ali pravih šansi nije bilo.

Kasnije je prijetio Grezda kada se s lijeve strane sjurio ka sredini i tukao lijevicom, ali Šust je bio siguran. Potom Ivanušec i Fiolić igraju dupli pas u 73. minuti i riješavaju se obrane Vorskle, Ivanušec se našao u sjajnoj poziciji, ali Šust skida zadnjim atomima snage.. Brzo je uzvratio Ditjatev s druge strane, ali skinuo je Zagorac.

U završnici je Vorskla mogla do pobjede. Perduta je u 86. minuti odlično dao za Kolomoeca koji se izvukao pored Rožmana i stigao pred Zagorca, ali branič Vorskle reagirao je očajni i nije uspio primiriti odličnu loptu. Na koncu utakmice prijetio je još jednom Ditjatev, ali bezopasno za Zagorca.