Julian Finney

Liverpool preokrenuo protiv Swanseaja: Opasno se približili nedodirljivom Man Cityju! (VIDEO)

U četvrtoj pobjedi Redsa sudjelovao je i Dejan Lovren koji je odigrao cijeli susret.

Liverpool je na otvaranju sedmog kola Premier lige slavio na gostovanju kod Swansaeja s 2:1 i privremeno došao na drugo mjesto ljestvice s tek dva boda manje od Manchester Cityja. Ipak važnije je za Lovrenovu momčad da se malo odvojila od Tottenhama koji sada zaostaje dva boda za Redsima.

Swansea je bolje otvorio i poveo golo Leroya Fera u osmoj minuti. Centaršut iz kornera završio je na drugoj vratnici, gdje je čekao Borja Baston i glavom poslao loptu u peterac gdje su gotovo svi obrambeni i vratar Liverpoola Mignolet zakazali, a Fer je najbolje reagirao.

Izjednačenje dolazi tek u nastavku u 54. minuti. Lopta se nakon slobodnog udarca s kojih 25 metara odbija od živog zida i pada na noge Hendersonu koji je potom po zraku šalje Firminu na glavu. Sam je bio pred vratima Swanseaja pa je mogao i pitati vratara Fabianskog gdje želi da mu uputi udarac.

Preokret stiže u 84. minuti nakon što je Firmino izborio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Milner zabio za 2:1. Swansea je imao sjajnu priliku u 92. minuti preko Van der Hoorna, ali promašio je.