PIXSELL

KRANJČAR IMA JOŠ DOSTA POSLA: Dinamo opet pokazao dva lica, spasile ih vratnice!

Autor: Bruno Herljević

Dinamo je u prvome dijelu pokazao nadmoć, ali u nastavku je to bio pravi triler.

Modri su pod novim vodstvom Zlatka Kranjčara krenuli u novu sezonu. U dvoboju drugog kola Lige prvaka gostovali su kod makedonskog prvaka Vardara, a istrčali su u gotovo najjačem sastavu, oslabljeni jedino ključnim igračem i apsolutnom senzacijom Europskog prvenstva, Markom Pjacom, a na klupi je iznenađujuće ostao i talentirani Ante Ćorić. Na stadionu Filip II skupilo se oko 17 tisuća ljudi, ali valja naglasiti kako je temperatura u Skopju bila veoma visoka i kako su igrači igrali pod dodatnim opterećenjem.

Modri su otvorili bolje, iako su Makedonci prvi zaprijetili preko Petkovskog koji je prošao iza leđa Dinamovoj obrani i krenuo prema Ježini, no, sjajni bek Stojanović blokirao je njegov pokušaj. Dinamo je neko vrijeme ispipavao Vardar, a onda je Rog nakon 15-ak minuta zaprijetio, ali otišlo je kraj vrata. Odmah nakon toga izbila ja opasna kontra, Asani je izvrtio Matela i krenuo prema Ježini, ali se spetljao i uputio slabašan udarac. Nažalost, pokazalo se kako Dinamova obrana još uvijek nije pretjerano uigrana.

U 22. minuti pao je prvi gol. Soudani je s desne strane centrirao po podu prema petercu, a Vardarov igrač Mijušković nespretno i nesretno reagira i šalje loptu u svoju mrežu. Nije se dugo čekalo i pao je novi pogodak, Dinamo je preuzeo kontrolu i praktično krenuo po pobjedu. U 30. minuti Machado odlično progirava Soudanija na desnoj strani, on još bolje daje za Roga, ovaj u trku precizno cilja i pogađa za 2:0. Bio je to nakon dugo vremena dobar Dinamo. Do kraja poluvremena Makedonci su pogodili i jednu vratnicu.

Drugo lice Dinama

U nastavku hladan tuš! Vardar je pojačao tempo, trener Goce Sedloski očito je dobro očitao bukvicu svojoj momčadi. U 54. minuti Armenac u redovima domaćih, Hambartsumyan, matira Ježinu nakon odlične asistencije Juana Felipea. Poslao je iz blizine loptu u kut, Ježina tu nije mogao ništa.

Neko vrijeme vladao je mir, a onda je Dinamo imao odličnu priliku u 71. minuti, Machado je ubacio iz kornera, a Sigali gađao vratnicu, na odbijanac naletava Ćorić, koji je ušao u nastavku umjesto Henriqueza, ali pogađa vanjski dio mreže.

U 75. minuti nakratko se prekinula utakmica zbog strahovite vrućine, naime, u Skopju je iza 22 sata temperatura bila oko 32 stupnja Celzijeva.

Nakon predaha Dinamo je odmah zaprijetio, ali Šovšić, koji je netom ušao, nije uspio ugroziti vrata Pačovskog. Ali zato Vardarov Balotelli jest. Probio je lijevu stranu i uputio strašan udarac koji je pogodio, na svu sreću, vratnicu. Teško je disao Dinamo. Potom, opet prilika za Vardar. Felipe je iz slobodnjaka s kojih 20-ak metara gađao malo iznad vratnice Ježine.

U 92. minuti Dinamo opet ima sreće. Makedonci opet gađaju vratnicu. Ovoga puta neprecizan je bio Kojasević. Do isteka sudačke nadoknade Dinamo je opasno živio, ali se na koncu izvukao.

Nažalost, pokazalo se kako Kranjčar još ima puno toga za popraviti. Dinamo je u prvome dijelu pokazao nadmoć, ali u nastavku je to bio pravi triler. Sedloski je naprosto imao bolja rješenja u nastavku, a Vardarov preokret spriječile su jedino vratnice. Za ogled u Zagrebu, Dinamo će morati biti uvjerljivi jer se ovako ne moće u Ligu prvaka.