mateo kovačić real

Kovačić zabio spasonosni pogodak za Real, Juventus nije mogao protiv Lyona, Leicester doživio prvi posrtaj (VIDEO)

Legija iz Varšave šokirala je madridski Real odigravši neriješeno 3:3. Utakmicu je obilježio magični volej Velšanina Gretha Balea, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

U četvrtom kolu Lige prvaka u skupini E Bayer iz Leverkusena svladao je londonski Tottenham s 1:0 u gostima. Bila je to tvrda utakmica s ne previše prilika, ali Bayer je ipak golom Kevina Kampla u 65. minuti stigao do pobjedonosnog pogotka. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj susret je odgledao s klupe.

U drugom susretu Monaco našega Danijela Subašića rasturio je CSKA Moskvu s 3:0. Ruska momčad izgubila je utakmicu već u prvom poluvremenu kada su pali svi golovi. Mrežu je načeo Germain u 12. minuti na asistenciju Glika, a onda je Falcao stupio na scenu i dvama golovima u 29′ i 41′ postavio konačan rezultat. Spomenimo kako je Subašić branio cijeli susret i to na visokoj razini.

U skupini F Borussia Dortmund svladala je s minimalnih 1:o Sporting. Strijelac za njemačku momčad bio je Adrian Ramos već u 12. minuti susreta, a rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

U drugoj utakmici te skupine Legija iz Varšave šokirala je madridski Real odigravši neriješeno 3:3. Utakmicu je obilježio magični volej Velšanina Gretha Balea, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Mrežu Poljaka načeo je Bale već u prvoj minuti, volejem na asistenciju Cristiana Ronalda, potom je u 35. minuti zabio Benzema. Vadis Ofoe smanjuje na 2:1 koncem prvog dijela, a golijada se nastavila u drugom poluvremenu. Na 2:2 postavlja Miroslav Radović u 58. minuti, a na 3:1 za Legiju diže Moulin. Gol za izjednačenje djelo je našeg Matea Kovačića, a zabio je na asistenciju Carvajala u 85. minuti.

U skupini G Porto je svladao Club Brugge s 1:o. Pogodak je djelo Andrea Silve koji je mrežu belgijske momčadi zatresao u 37. minuti na asistenciju Alexa Tellesa.

U drugoj utakmici Leicester je doživio prvi posrtaj, na gostovanju u Kopenhagenu izvukli su tek remi i time su prekinuli sjajan niz od tri pobijede u Ligi prvaka.

U skupini H Dinamo je poražen od Seville s 4:o. Španjolci su na svojemu terenu prvi gol postigli nakon pola sata igre kada je Luciano Vietto zatresao mrežu Livakovića. Stojanović je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela dobio drugi žuti, što je doslovce označilo raspad sistema. U nastavku su Andalužani zabili još tri gola, Escudero je zabio za 2:0 u 60′, potom je N’Zonzi zabio u 80′, a Wissam Ben Yedder u 87′ postavlja konačnih 4:0.

U drugoj utakmici Juventus nije uspio svladati Lyon na svojemu stadionu, odigrali su tek 1:1. Za momčad crno-bijelih zaigrao je i Mario Mandžukić koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Gonzalo Higuain načeo je francusku momčad u 13. minuti, a poravnanje je iznenađujuće stiglo u 84. minuti. Marko Pjaca i dalje je izvan pogona pa ga tako nije bilo niti na klupi.