Facebook: KSI

Kako su igrali konkurenti: Island rasturio Tursku i izjednačio se s Hrvatskom na vrhu! (VIDEO)

Uz utakmicu između Finske i Hrvatske u kojoj je momčad Ante Čačića slavila s 1:0, odigrani su i preostali susreti skupine I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. Ukrajinci su s lakoćom svladali Kosovo s 3:0 i upisali svoju prvu pobjedu u skupini. Utakmica se igrala u Krakowu jer Ukrajina nije priznala Kosovo kao državu, a Poljska je pristala na domaćinstvo, ali pod jednim uvjetom, da na stadionu ne bude više od tisuću gledatelja.

Ukrajina je povela golom Kravetsa u 31. minuti, kada je njegov udarac zahvatio nogu kosovskog braniča i prevario Ujkanija. Kad smo kod kosovskog vratara, čovjek je dobro branio s obzirom na to da mu je obrana poprilično mekana. Kosovo je imalo svojih nekoliko prilike, a najbliži je bio Berisha u drugom poluvremenu u 77. minuti kada je zatresao gredu.

Ipak, četiri minute kasnije sve nade Kosova gasi Jarmolenko koji gađa za 2:0, a u 87. minuti Rotan postavlja bombom iz daljine konačnih 3:0.

U posljednjoj utakmici skupine I, Island je u Reykjaviku ugostio Tursku i pobijedio ju s 2:0. Time su se Islanđani izjednačili s hrvatskom reprezentacijom na vrhu, odnosno, bodovno su izjednačeni, ali su ipak drugi u skupini zbog lošije gol-razlike. Hrvatska se čak u zadnjim minutama mučila protiv Finske da ne primi gol, ali Island je svladao Turke koji su dobro namučili Hrvatsku, s lakoćom.

Čitav susret Island je bio bolja momčad na terenu, samo u prvom poluvremenu uputili su 11 udaraca prema turskim vratima, a od toga šest u okvir, dok je Turska uputila tek tri u istom vremenskom razdoblju.

Prvi gol pao je u 42. minuti kada je Bjarnason pucao s kojih 20 metara i pogodio Topraka od kojeg se lopta odbila i prevarila Babacana. Svega dvije minute kasnije Finnbogason postiže drugi gol za Island. Gol je poprilično neobičan, Babacan je ispucao loptu na centar na glavu Arnasona koji onda lansira loptu nazad prema Babacanu, odnosno, u for Finnbogasonu koji na koncu nema problema sa svladavanem Turčina.

Mogao je Island povećati vodstvo u nekoliko slučajeva, ali nisu iskoristili prilike. Utakmica protiv Turske jasna je poruka Hrvatskoj da Island može pomrsiti račune svakome, a hoće li i Čačićevim odabranicima vidjet ćemo 12. studenog na Maksimiru kada momčad sa sjevera Europe stiže u Zagreb.