‘Juventini’ se nisu morali ni truditi, Dinamo je sam sebi zabijao…

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Dinamo, posve nekonkurentan, golove je primao ponajprije nakon bizarnih grešaka obrane koje su fakat olakšale posao ne baš raspoloženom, ali čvrstom Juventusu.

Dinamo je iznova dobio porciju, u dvoboju 2. kola skupine Lige prvaka Juventus je svladao hrvatskog prvaka na Maksimiru s 3-0 (2-0), što je uostalom i logičan i očekivan epilog ove utakmice. Dinamo, posve nekonkurentan, golove je primao ponajprije nakon bizarnih grešaka obrane koje su fakat olakšale posao ne baš raspoloženom, ali čvrstom Juventusu.

Strijelci za Juventus su bili Pjanić (23), Higuain (30), Dybala (53), i Dani Alves (85), a za gostujuću momčad u drugome dijelu nastupili su i hrvatski reprezentativci, Mandžukić i Pjaca.

U prvih dvadesetak minuta Dinamo se posve solidno odupirao Juventusovim napadima i posjedima lopte. Uz primjerenu borbenost i usredotočenost, s posvemašnjom pozornošću prema obrani – Dinamovi nogomtaši umrtvili su ritam i Juventus nije lako dolazio do gola.

Ruku na srce, u ovoj utakmici od Dinama se i nije očekivala otvorena varijanta, bilo kakav rizik protiv ovako jakog suparnika bio bi sumanut. Upravo kada se moglo pomisliti da je Dinamo primiro Juventus, Dinamo je primirio sam sebe. Neshvatljiva greška zadnjeg reda dovela je u prigodu Pjanića koji je bio precizan. Bonucci je ubacio dubonsku loptu, Schildenfeld ju jenputio, Sigali nespretno udario glavom i dobacio je baš usamljenom Pjaniću na nogu, ispred Šempera.

Juventus je tako u 23. minuti poveo, bez da je stvorio sam izglednu situaciju.

Zaprijetio je i Dinamo, nakon slobodnog udarca iskosa Schildenfeld je najviše skočio, dobro tukao glavom, ali lopta se odbila od vratnice u polje.

Što neće Dinamo – hoće Juventus. U 30. minuti bilo je 2-0 za talijansku momčad. Dinamo je nespretno namještao zaleđe, no lopta je došla do Higuaina koji u zaleđu nije bio, bila je to lagana realizacija ovog vrhunskog napadača.

Nakon ovakvih banalnih grešaka Dinamove obrane ono malo igre zagrebačke momčadi posve je nestalo. Juventus je bio zadovoljan obavljenim poslom, Dinamo je pazio da ne primi još koji pogodak.

Unatoč toj pažnji Dinamo je kapitulirao i treći puta. U 57. minuti Dybala je tukao s nekih 25 metara, sjajno lijevom nogom, Šemper je bio prekrata, samo je pokušajem uljepšao pogodak! Sada je bilo razvidno da će i u ovoj utakmici, kao i u prethodnoj protiv Lyona, Dinamo potpuno nekonkurentan. Ispada, eto, da je samo pitanje s koliko golova razlike izgubiti utakmicu.

Na kraju je bilo minus 4. U 85. minuti slobodan udarac tukao je Dani Alves, lopta je pogodila Schildenfelda u živom zidu, promijenila smjer, vratar Šemper je uspio doći do nje, ali ju je prekratko izborio, zapravo zarotirao u vlastitu mrežu.