Facebook: Genoa CFC (Official)

Ivan Jurić nepremostiva prepreka! Milan srušio veliki Juventus, ali Genoa ih je demolirala (VIDEO)

Vincenzo Montella, strateg Milana, stigao je u Genovu sa sjajnim nizom od pet pobjeda i jednim remijem u posljednjih šest utakmica, odnosno, nošen pobjedom iz prošlog kola protiv aktualnog prvaka Juventusa, a na koncu ih je demolirala momčad koja se bori za sredinu tablice.

Nogometaši Genoe slavili su protiv Milana s uvjerljivih 3:0 na otvaranju destog kola talijanske Serie A. Momčad hrvatskog stratega Ivana Jurića na svojemu Lugiji Ferrarisu zasluženo je pobijedila Milan, iako su Rossoneri od 56. minute igrali s igračem manje.

Ipak, baš je ta utakmica s Juvenutsom uzela svoj danak i osjetilo se kako su neki igrači umorni, to jest, Montella je morao napraviti neke preinake u momčadi, a to se itekako odrazilo na igri. Već u 11. minuti susreta Ninković je zatresao mrežu na asistenciju Rincona. Osim tog gola prvo poluvrijeme baš i nije pružilo najbolju igru. U 56. minuti Milan je izgubio Palettu koji je dobio izravni crveni karton zbog brutalnog uklizivanja u punom šprintu, a oba gola za domaćina pala su u posljednjih deset minuta susreta.

U 80. minuti Lazović je s desne strane šesnaesterca iskosa uputio neugodan udarac na koji je igrač Milana, Juraj Kucka, uklizao  i prevario Donnarummu. Konačnih 3:0 postavio je Pavoletti u 86. minutin kada je lažnjakom na pod poslao Romagnolija i ostao je sam pred Donnarummom kojeg s lakoćom svladava.

Genoa je trenutno sedma na tablici 15 bodova, a Milan je treći sa 19 bodova.