Inter šokirao oslabljeni Hajduk: ‘Bilima’ nije dosuđen čisti jedanaesterac!

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Sudac Bruno Marić na kojeg su Hajdukovi navijači godinama ljutiti, a sad će biti još i više. Jer, nakon obaranja Kožulja zaista je mogao suditi najstrožu kaznu za Splićane.

U prvoj utakmici 8. kola Prve hrvatske nogometne lige zaprešićki Inter i Hajduk remizirali su 1-1 (1-0) u dvoboju u kojem nije bilo ljepote, no borbenosti napretek. Domaći su poveli pogotkom Puljića već u 5. minuti, nakon dugog pritiska Hajduk je izjednačio u 77.minuti trudom Tudora.

Utakmica je tek počela, igralo se nekih četiri-pet minuta, Šarić je ubacio finu loptu u srce kaznenog prostora Hajduka, tu je bio Puljić koji je iskoristio dobro postavljanje i zabio za vodstvo domaćina. Hajduk je potom morao zaigrati posve otvoreno i bilo je vidljivo da se u takvim okolnostima mladi Pušnikovi nogometaši nisu snalazili. No, nije se snalazio ni sudac Bruno Marić na kojeg su Hajdukovi navijači godinama ljutiti, a sad će biti još i više. Jer, nakon obaranja Kožulja zaista je mogao suditi najstrožu kaznu za Splićane.

Inter nije mario za Hajdukove probleme, znao je i te kako zaprijetiti, pa je u 35. minuti vratar Hajduka Stipica spašavao “bijele” od potopa”; obranivši pokušaj Blaževića.

U nastavku Hajduk je pritiskao, napadao iz sve snage, morala se roditi i poneka prigoda. No, do prvih izrađenih akcija se moralo dugo čekati. Pa je tako Tudor došao sam do vratara Intera, tukao, no pravo u Čorića i epilog svega je bio korner. No, nije prošlo ni stotinjak sekundi, evo Tudora opet u akciji, glavom je izvrsno tukao i zabio za izjednačenje Hajduka u 77. minuti. Asistent je bio Kožulj.

Hajdukovi pokušaji do kraja utakmice da dođe do pobjede bili su jalovi, više plod improvizacije nego smišljenog ataka, pa se ruku na srce može zaključiti kako je rezultat pravedan.