Hrvatska se poigrala Segestom, ali Čačić ipak mora pripaziti na propuste u igri…

Ako će momcima ovaj susret imalo podići samopouzdanje onda je on imao smisla, ali ako je ovaj susret služio Čačiću da provjeri svoje igrače i uigra ih za Tursku, onda baš i nema smisla jer bi bolji sparing partner bila U-21 reprezentacija Hrvatske nego trećeligaš Segesta.

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Segestu u revijalnoj utakmici 110. obljetnice osnutka najstarijeg hrvatskog nogometnog kluba. Vatreni su priredili pravu golijadu protiv trećeligaša i pobijedili s 8:1. Dva gola zabili su Mandžukić (7′ i 33′), Perišić (40′ i 44′), Kalinić (53′ i 64′), a po jedan zabijali su Kramarić (32′) i Čop (58′). Za domaćina je zabio Luka Kožić u 88. miunuti.

Hrvatska je relativno rano zabila, u sedmoj minuti, nakon akcije Mandžukića i Perišića, a na novi gol čekalo se do 32. minute kada je strijelac bio Kramarić koji je do tada dosta promašivao. Ipak, nakon pola sata igre Hrvatska je napokon odlučila prirediti navijačima bar neki užitak, zaredalo se u nekoliko minuta čak četiri gola, a glavni junak ipak je bio Marko Pjaca koji je golove i namjestio.

Pjaca je sjajno probijao bokove, a napadači su se redali kao na traci. Segestin bunker pao je u potpunosti, a Hrvatska se poigravala zbunjenom i letargičnom obranom Siščana. Posebice lijepi gol za Hrvatsku zabio je Perišić, škaricama, naravno na asistenciju Marka Pjace. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 5:0.

U nastavku su oba sastava dosta mijenjala što je bilo i za očekivati, a već nakon desetak minuta igre pada novi gol, Pjaca ostavlja loptu Striniću, ovaj lijepo ubacuje za Kalinića koji realizira bez problema, ipak je riječ o trećeligašu. Probudila se malo i Segesta i zaprijetila preko Filipovića.

Novi gol pada u 58. minuti Brozović je pronašao Čopa, a ovaj potom zabija svoj prvi gol za Hrvatsku. Za konačnu osmicu pobrinuo se Kalinić nakon dobro servirane lopte Matea Kovačića.

Dvije minute prije kraja Luka Kožić zabio je počasni gol za Segestu, Filipović je pucao, lopta se odbila od prečke gola Ivana Vargića i odbila se baš na nogu Kožića. Mnogobrojna publika, njih oko četiri tisuće, bila je oduševljena golom Segeste.

Bila je ovo samo naizgled lijepa najava za ogled s Turskom u ponedjeljak 5. rujna u kvalifikacijskom susretu za SP u Rusiji 2018.

Zašto kažemo naizgled? Pa ipak je ovdje riječ o trećeligašu koji nikako ne smije biti mjerilo ove momčadi. Realno, golovi koje je Hrvatska postigla protiv Segeste teško bi se mogli provesti protiv jačeg protivnika, što je na koncu i logično. No, ako će momcima ovaj susret imalo podići samopouzdanje onda je on imao smisla, ali ako je ovaj susret služio Čačiću da provjeri svoje igrače i uigra ih za Tursku, onda baš i nema smisla jer bi bolji sparing partner bila U-21 reprezentacija Hrvatske nego trećeligaš Segesta. Ipak, Čačić iz ove utkamice može izvući pouku, Marko Pjaca mora igrati, a obrana još uvijek nije na razini na kojoj bi trebala biti…