Hrvatska demolirala Kosovo: Mandžukić se vratio hat-trickom, utakmicu ipak obilježile asistencije (VIDEO)

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Bile je to uistinu igra mačke i miša, razlika u kvaliteti bila je i očigledna, a to je bilo napose zbog činjenica da je Hrvatska s visokom svijesti i motivirano ušla u ovaj dvoboj.

Apsolutno dominantno prošla je Hrvatska preko Skadra u Albaniji gdje je uzela tri boda u srazu s Kosovom s uvjerljivom 6-0 (3-0) pobjedom, pogocima Mandžukića 3, Mitrovića, Perišića i Kalinića. Bile je to uistinu igra mačke i miša, razlika u kvaliteti bila je i očigledna, a to je bilo napose zbog činjenica da je Hrvatska s visokom svijesti i motivirano ušla u ovaj dvoboj.

U 35. minuti muk je bio među navijačima Kosova na stadionu u Skadru. Hrvatska je vodila s 3-0, dominirala, a sva tri pogotka postigao je Mario Mandžukić. Svaki gol je bio na poseban način lijep, kao što je i svaka asistencija Mandžukiću u srce kaznenog prostora bila školska, precizna i pravovremena.

U 6. minuti akciju je započeo Brozović, fino promašao povučenog napadača Kramarića koji je poput najvećih svjetskih majstora proigrao u prostor Mandžukića. Izbivši sam pred kosovskog vratara, prethodno pametno izbjegavajući zaleđe Mandžukić je loptu potkopao i prevario čuvara mreže, Hrvatska je rano povla s 1-0.

Nesumnjivo, taj je pogodak usmjerio događanja na hrvatski klin. Iako su napadači Kosova nešto pokušavali samostalnim akcijama, svaki napad Hrvatske bio je opasan. I nakon nekih pokušaja Kosova, a tražili su domaći nogometaši i jedanaeasterac, u 20. minuti Hrvatska je povećala vodstvo, strijelac je bio iznova Mandžukić, glavom, zapravo ramenom, poslije sjajnog ubačaja Perišića s lijeve strane.

Praktički, utakmica je već tada bila odlučena, no u 35. minuti hrvatski napad s druge, desne strane, s odličnim ubačajem Vrsaljka završio je još jednim pogotkom Mandžukića, glavom, nakon izvrsnog skoka.

Dakako, drugi bio je formalnost, smirila se atmosfera na stadionu. Hrvatska je i dalje bila na razini, a Mitrović koji je ušao umjesto ozlijeđenog Čorluke zabio jenu 68. miniti fini gol, nakon odličnog ubacivanja Brozovića s lijeve strane na drugu stativu.

U 83. minuti još jedan gol Hrvatske, peti, opet s krasnom asistencijom Brozovića prema Perišiću koji vara vratara i šalje loptunu praznu mrežu. To je već nalikovalo na ekshibiciju, bila je to revija golova i asistencija.

I u sudačkoj nadoknadi i šesti gol Hrvata, s vrha kaznenog prostora tukao je Kalinić s vrha kaznenog prostora, točno u desni kut.