mandzukic juventus drugi dres

Higuain definitivno izgurao Mandžukića iz prve momčadi, Napoli bez hrvatskog dvojca svladao Palermo (VIDEO)

Mario Mandžukić ušao je u 70. minuti utakmice umjesto Higuanina, a Pjaca je dobio tek sitnu minutažu ušavši u 87. minuti umjesto Dybale.

Juventus je bez previše problema svladao Sassuolo s 3:1 u trećem kolu Serie A, odnio nova tri boda i zasjeo na prvo mjesto talijanske lige. Posao je odrađen već u prvome dijelu u kojem su gosti bili u potpnusti nadigrani, a pobjeda je osigurana već u prvih 45 minuta.

U utakmici sa Sassuolom debitirao je BiH reprezentativac Miralem Pjanić koji je usput dokazao treneru Allegriju da nije promašio kada ga je doveo kao zamjenu za Pogbu, u svojoj prvoj utakmici za Juve, Pjanić je čak i zabio. No, briljirao je još jednom i Higuain i to s dvama golovima i time vjerojatno izgurao Mandžukića iz sastava.

Skupocjeni Argentinac zabio je već u petoj minuti sjajnim udacem s ruba šesnaesterca, a pet minuta kasnije ponovo je poentirao. Ovoga puta glavom na asistenciju Samija Khedire. Miralem Pjanić podigao je na 3:0 u 27. minuti nakon odličnog prodora Dybale po desnoj strani. Pjanić je najprije glavom pogodio gredu, a onda iz ponovnog pokušaja loptu pospremio za konačno vodstvo.

Jedini gol za goste postigao je Luca Antei u 33. minuti. U nastavku nije bilo pretjerane zamljivosti osim kada je pred kraj utakmice Lichtsteiner zaustavio na gol crti jedan udarac gostiju. Gol tehnologija ipak je pokazala kako nije bio pogodak za goste.

Napoli je na gostovanju u Palermu u potpunosti potopio domaćina s 3:0 i tako se vratio na samo dva boda zaostatka za Juventusom. Napadač Napolija, Arkadiuzs Milik, pokazao je kako još mora uhvatiti formu, promašio je u 12. i 15. minuti dvije dobre prilike. Veliku priliku za vodstvo gostiju imao je Piote Zielinski u 44, minuti, ali njegov šut s ruba kaznenog prostora otišao je malo iznad prečke.

Domaća momčad obranila se nekako do poluvremena, ali u nastavku je utakmica brzo riješena. Marek Hamšik je već nakon dvije minute zabio za 1:0 Napolija. Svima na stadionu Renzo Barbera bilo je jasno kako slijedi potop. Četiri minute kasnije 2:0. Savršena lopta Lorenza Insignea sjeda na glavu Callejona koji glavom iz blizine gađa u desnu strano vrata.

Palermo je pokušao uzvratiti u 58. minuti preko Henriquea, ali udarac glavom otišao je kraj gola. Na koncu Callejon je još jednom matirao nesretnog vratara Posavca udarcem po sredini gola, na što je hrvatski vratar loše reagirao pa je lopta završila u mreži.

Vratar Posavec branio je cijelu utakmicu za Palermo, a Jajalo je igrao do 57. minute. U redovima Napolija nije bilo mjesta za hrvatske reprezentativce Strinića i Roga koji su susret odgledali s klupe.