Hajduk slavio u Kranjčevićevoj: Loša obrana Lokomotivu stajala bodova

Autor: A.K.K.

Hajduk je zabio vodeći gol u 32. minuti majstorijom Ercega. U nastavku Lokomotiva je s igračem manje, bez isključenog Rožmana, napala, ali je brzo samu sebe sustegla, zabivši autogol (Kramarić) za 2-0 vodstvo Hajduka.

Hajduk je pobijedio Lokomotivu s 2-0 (1-0) u Zagrebu na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, u dvoboju 7. kola Prve hrvatske nogometne lige. U dvoboju naših donedavnih europskih predstavnika Hajduk se bolje snašao i nakon što Lokomotiva nije iskoristila svoje prigode Hajduk je zabio vodeći gol u 32. minuti majstorijom Ercega. U nastavku Lokomotiva je s igračem manje, bez isključenog Rožmana, napala, ali je brzo samu sebe sustegla, zabivši autogol (Kramarić) za 2-0 vodstvo Hajduka.

Lokomotiva je ispočetka djelovala agresivnije, Hajduk se možda postavio opreznije. No, bilo je zanimljivo gledati utakmicu jer su obje momčadi više mislile na napad nego na obranu. U 32. minuti fina Hajdukova akcija, Vlašić je probio lijevu stranu i poslao upotrebljivu loptu u sredinu kaznenog prostora, tu ju je dočekao Erceg, sjajno se varkom tijela oslobodio čuvara i točno gađao bliži vratarev kut, bilo je to vodstvo Hajduka.

Makar, nešto prije je mogla voditi i Lokomotiva, no dvije dobre zgode sjajno je zaustavio vratar Kalinić, tukao je Grezda.

Ipak, najljepši trenutak utakmice zbio se u 27. minuti kada je slobodan udarac s tridesetak metara izveo Bašić, snažno upućena lopta naglo se spustila i odsjela na vratnici.

U zadnjoj minuti prvog dijela isključen je, drugi žuti karton, branič Lokomotive Rožman zbog preoštrih startova.

Ipak, s obzirom na ritam utakmice i poteze koje smo vidjeli prvo poluvrijeme izgledalo je i dobro i zanimljivo.

Lokomotiva u nastavku, iako s igračem manje, nije kalkulirala i hrabro je tražila prigodu za izjednačenje. No, u toj namjeri “lokose” je spriječila velika greška u obrani, u 63. minuti. Kada je nakon ubačaja iz kuta Karačić pogodio vlastitu mrežu, bilo je to 2-0 za Hajduk.

Time je utakmica praktički bila odlučena. U srazu dva nedavna europska gubitnika Hajduk je bio bolji od Lokomotive.