Hajduk s 3-0 razbio Oleksandriju i napravio velik korak prema prolazu

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Pobjeda Hajduka u gostima protiv 'nepoznatog' suparnika je apsolutno zaslužena.

Sjajan rezultat i pobjedu 3-0 izborio je Hajduk u prvom dvoboju trećeg pretkola kvalifikacija Europske lige protiv ukrajinske Oleksandrije. Pobjeda Hajduka je apsolutno zaslužena, pogotke su postigli Ćosić u 52. minuti i Erceg u 81. i Ohandza u zadnjim sekundama. Utakmica nije bila naročito zanimljiva, štoviše čak i dosadna u prvome poluvremenu, no agilniji Hajduk u nastavku potrudio je dati notu zanimljivosti ovoj utakmici. S dva gola u gostima Hajduk je napravio velik korak prema prolazu.

Rekosmo, malo toga bilo je zanimljivo u prvome dijelu, možd je Hajduk nešto više držao loptu, no prilike nije stvarao. Uzdah je izazvao tek dalekometni udarac Milića, no u poplavi nezanimljivih događaja ovaj je udarac dobio na vrijednosti, makar je bio lako ukrotiv. Oleksandrija nije napadala stihijski, pazila je da dvoboj ne ode u krivom smjeru, više se orijentirala na čuvanje svoje mreže nego na jurišanje. Tek, zaprijetila je ukrajinska momčad u prvome dijelu samo jednom, nakon dobre akcije nedostajao je dobar zadnji pas.

Nastavak je bio ipak zanimljiviji, napose za Hajdukove navijače. U 52. minuti je Hajduk poveo, nakon kornera tukao je Vlašić iskosa, vratar Romanidov je obranio udarac, ali loptu nije uhvatio, nego je odbio pravo na nogu Ćosića koji iz blizine ne griješi.

Oleksandrija poslije primljenog pogotka ništa nije promijenila u igri, tek je zaprijetila, ali ne svojom akcijom, već greškom Hajdukovog zadnjeg reda, no svoj reprezentativni kalibar potvrdio je vratar Kalinić pravovremenim izlaskom. I koju minutu kasnije kada je dobro reagirao nakon jedne lopte koja je mijenjala smjer…

Kao rezultat sjajnih Kalinićevih intervencija stigao je još jedan Hajdukov gol. Poslije kornera kojeg je dobrim udarcem izborio Juranović, ubacio je Sušić. Točno prema Anti Ercegu koji je loptu glavom spustio u mrežu, u 81. minuti Hajduk je imao sjajnih 2-0 u gostima.

U zadnjim sekundama gol je postigao i Kamerunac Ohandza nakon sjajnog pasa Sušića, za sjajnih 3-0 u gostima protiv Oleksandrije.