Hajduk može biti zadovoljan rezultatom s obzirom na to kako je igrao…

Autor: A.K.K.

Imao je Hajduk i svojih svijetlih trenutaka, kod 1-1 imao je i progidou za vodstvo, no ubrzo je primio gol kojeg će probati nadoknaditi u uzvratu u Splitu za tjedan dana.

U prvoj utakmici zadnje runde kvalifikacija za plasman u Europsku ligu Hajduk je odigrao slabu utakmicu i bio zasluženo 1-2 (0-1) poražen i slobodno se može reći da je splitski klub izborio bolji rezultat nego što je zaslužio igrom. Makar, imao je Hajduk i svojih svijetlih trenutaka, kod 1-1 imao je i progidou za vodstvo, no ubrzo je primio gol kojeg će probati nadoknaditi u uzvratu u Splitu za tjedan dana.

Maccabi je poveo već u 9. minuti pogotkom Albermana, izjednačio je Said u 56. minuti, a pobjedu za domaću momčado osigurao je Scarione u 74. minuti.

U prvih nekoliko minuta Hajduk se nije uspijevao spojiti s loptom, a Maccabi je stvorio dvije sjajne prigode za Ben Haima, srećom Kalinić je sjajno intervenirao u obje situacije. Pritisak domaće momčadi bio je žestok.

U 9. minuti Ismaii je pogriješio, poklonio loptu domaćima, ispao je i korner za Maccabi. Lopta je iz kuta poslana na rub kaznenog prostora, prizemna, naletio je Alberman i sjajno prizemno tukao, Kalinić je malčice zaspao. Maccabi je vodio 1-0.

Hajdukova igra djelovala je nesnosno i ovaj gol je bio logičan epilog zbunjenosti Hajdukove momčadi. Obrana Splićana izgledala je konfuzno.

Sad je Hajduk morao gledati prema naprijed i zaprijetio je u 18. minuti, glavom je tukao Said, no bilo je to u povoljnoj situaciji dosta slabo.

Nakon uraganskog početka Maccabija igrači splitskog kluba su došli k sebi i malo primirili situaciju. Do kraja prvog dijela nije bilo više opasnosti po Hajdukova vrata, makar Pušnikova momčad djelovala je slabo u napadu.

U nastavku kao da je zaigrala neka druga Hajdukova momčad. Agresivno i napadači, a rezultat je uskoro bio poravnat. Krasan gol iskosa, sjajnim udarcem, postigao je Said, praktički iz mrtvog kuta. U 56. minuti Hajduk je u gostima imao 1-1 protiv Maccabija.

Sad je izraelska momčad krenula u napad, ovaj joj rezultat nije odgovorio, pa je u 64. minuti Scariole tukao u vrata već svladanog Kalinića, a mladi Ismaili je požrtvovno na samoj gol crti spasio zgoditak. Opet je Hajdukova obrana ispala smiješna.

Nije puno prošlo, u 70. minuti Ben Haim je pobjegao Nižiću, ali je Kalinić na vrijeme istrčao.

Utakmica se rasplamsala, nakon jedne greške Izraelaca Vlašić je izvrsno progirao Ohandzu koji je tukao pokraj vratara, ali i pokraj vratnice, velika je to prilika bila za Hajduk. Šteta.

Jer, ovaj veliki Hajdukov promašaj je ubrzo kažnjen, u 74. minuti opet je pobjegao Ben Haim koji je nesebično ispred Kalinića poslužio Scariolea i bilo je to 2-1 za Maccabi.