BORUSSIA

Eksplozivni uzvrati play-offa: Borussia (M) upisala dva hat-tricka, Rostov rasturio Ajax (VIDEO)

Nijemci su demolirali slabašne Švicarce sa 6:1 ili sveukupno 9:2 i uvjerljivo prošli u skupnu fazu Lige prvaka, a Rostov je potpio Ajax u manje od 15 minuta.

Uz Dinamo, Ligu prvaka su u srijedu još izborili i Borussia Monchengladbach, Manchester City, Kopenhagen i Rostov. Ipak, najvatrenije bilo je na utakmici Borussije (M) i švicarskog Young Boysa iz Berna. Nijemci su demolirali slabašne Švicarce sa 6:1 ili sveukupno 9:2 i uvjerljivo prošli u skupnu fazu Lige prvaka.

No, zanimljivo je što su na susretu svih šest golova postigla tek dvojica igrača, brat Edena Hazarda, Thorgan Hazard zabio je tri, a isti broj golova zabio je i Raffael. Otvorio je Hazard, a do poluvremena je Raffael zabio još dva. U nastavku je mlađi brat Edena Hazarda zabio svoj drugo gol, a Brazilac je zaključio hat-trick u 77. minuti. Ravet je potom zabio počasni za Young Boyse, a belgijski veznjak zabio je svoj treći u 79. minuti i time u potpunosti potopio nemoćne Švicarce.

Golijada je pala i u utakmici Rostova i Ajaxa u kojoj su Rusi deklasirali nekada moćni nizozemski klub. Završilo je 4:1 za domaćina i sveukupno 5:2. Otvorio je Rostov nakon nešto više od pola sata igre preko Azmouna, a golijada se nastavila tek u nastavku. U 52. minuti Erokhin povisuje na 2:0, osam minuta kasnije podiže Noboa, a samo šest minuta kasnije Poloz zabja četvrti gol. Pao je veliki Ajax u manje od 15 minuta. Počasni gol zabija Davy Klaassen nakon jedanaesterca u 83. minuti.

APOEL i Kopenhagen odigrali su 1:1, ali je Danski prvak prošao zahvaljujući minimalnoj pobjedi iz prve utakmice, sveukupno bio je 2:1 za Dance. Za APOEL je zabio Soteriou u 69. minuti, a za Kopenhagen Santander u 86. minuti.

Manchester City već je ionako prošao u skupnu fazu Lige prvaka savladavši Steauu 5:0 u prvoj utakmici. Prolaz je u uzvratu potvrdio Fabian Delph golom u 56. minuti.