Ivo Cagalj/PIXSELL

Dinamova ležerna šetnja Poljudom s četiri laka komada

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Dinamo je dominirao cijelom utakmicom i ovakav rezultat logički je epilog svih zbivanja na terenu... Utakmicu je gledalo više od 30 tisuća navijača koji su, dakako, bili razočaran partijom splitskog kluba.

Dinamo se doslovce prošetao poljudskim travnjakom, u derbi utakmici pobijedio je Hajduk s 4-0 (1-0), a  dva  pogotka postigao je Marko Rog,  dva je dao i   Junior Fernandes. Svaki gol bio  je jedan ljepši od drugoga. Dinamo je dominirao cijelom utakmicom i ovakav rezultat logički je epilog svih zbivanja na terenu… Utakmicu je gledalo više od 30 tisuća navijača koji su, dakako, bili razočarani partijom splitskog kluba.

Hajduk je mogao imati tračak nade sve do kraja prvog poluvremena. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela mladi Čorić je krasno petom proigrao dobro postavljenog Roga koji pred Kalinićem nije pogriješio.

U nastavak je Hajduk krenuo agresivnije, imao  šansu u 48. minuti, no promašio je Bašić.  Kazna je ubrzo uslijedila, prošao je Soudani, ubacio u sredinu kaznenog prostora gdje je čekao Junior Fernandes. Stadion je bio šokiran, u 57.  minuti bilo je 2-0 za Dinamo.

Nije prošlo puno vremena, tek tri minute  a Hajduk je primio i treći zgoditak. Iz slobodnog udarca sjajno je tukao i pogodio Marko Rog.

Onda je u 68. minuti za 4-0 Dinama pogodio Junior Fernandes. Ljudi su počeli napuštati stadion.  Hajduk je bio doslovce  potučen do nogu. A Dinamo je imao još nekoliko šansi…