Dinamo rutinski odradio posao: Istru slomili već u drugoj minuti!

Autor: A.K.K.

Za Dinamo su zabili Ćorić i Soudani, Ljubanović je bio strijelac za Istru.

Nogometaši zagrebačkog Dinama doslovce su se prošetali kroz Pulu i pobijedili Istru s 2-1 (1-0) te tako razbili sve strahove da bi zbog umora moglo doći do pada forme, s obzirom da je Dinamo prije nekoliko dana igrao presudnu utakmicu u kvalifikacijama za Ligu prvaka protiv Red Bull Salzburga u gostima… Za Dinamo su zabili Ćorić i Soudani, Ljubanović je bio strijelac za Istru.

Dinamo je u sparnoj pulskoj večeri poveo već u 2. minuti, još svi gledatelji nisu sjeli na svoja mjesta. Istrina obrana odmah je izgubila loptu koju je dograbio Junior Fernandes. Tamnoputi napadač Dinama snazno je povukao do kraja terena i fino ubacio u sredini gdje je sam čekao Ćorić, podmetnuo je desnu nogu i lopta je odletjela u lijevi vratar kut, neobranjivo!

Istra se nije uspjela nametnuti, dugo je s loptom tražila prigode, letjele su lopte u Dinamov kazneni prostor, no prave prigode za domaćine nije bilo.

Početkom nastavka Dinamo je odlučio utakmicu, postigao je i drugo gol, nakon slobodnog udarca Benkovića vratar Istre Iveša odbio je loptu a poput pravog napadača čekao je Soudani i zabio.

Momčad Zlatka Kranjčara potom je odigrala zatvorenije što joj se osvetilo dvije minute prije kraja kada je Solomon izborio prostor, dobacio do Jurkića koji je pak proslijedio do Ljubanovića, bila je to mat situaca i malo nade za Istru.