Dinamo protiv Tbilisija u novoj formaciji: Iznenađenje u napadu i igra bez krilnih pozicija?

Dinamo bi prema svemu sudeći trebao istrčati u izmijenjenoj formaciji bez krila, zanimljiv je odabir napada i rasporeda u veznom redu.

Pred Dinamom je veliki izazov, kako sačuvati 2:0 iz prvog ogleda trećeg pretkola Lige prvaka odigranog na Maksimiru protiv imenjaka iz Tbilisija. Modri su u toj utakmici pokazali nemoć, ali ujedno i moć onoga trenutka kada se Ćorić probudio i u par minuta riješio utakmicu uz pomoć Soudanija i Fernandesa. No, ta je utakmica, iako je odigrana prošloga tjedna, već pradavna prošlost jer je Dinamo u međuvremenu spašavao živu glavu od Slaven Belupa, odnosno, golom u 94. minuti spasili su se od poraza.

Igra sve više oscilira, a Kranjčar na momente djeluje bezidejno i konstantno pokušava krivnju usmjeriti na momčad, te su napadači neefikasni, te obrana još nije posložena, te se vezni red ne kreće dovoljno brzo. Najavio je promjenu formacije u 3-4-1-2, ali ni to nije proveo, žali se na neefikasnost napadača, a ne daje im dovoljno prilika, bunio se kako obrani nedostaje uigranosti, a još uvijek se ne zna tko je standardni Lešković, Schifo, Benković ili Sigali.

No, ostavimo sada dubioze po strani jer pred Dinamom je važna utakmica, a najveće pitanje je tko će igrati od prve minute? Kranjčar uoči utakmice nije komentirao sastav tako da nam ostaje samo nagađati. Obznanio je kako je nekolicina igrača prijavila određene probleme, među njima su Schifo, Rog i Lešković, dok Machada, koji je ove sezone na visokoj razini, neće biti. Ipak problematična trojka ipak će konkurirati za susret s Tbilisijem.

Kranjčar je kazao kako u momčadi vlada dobra atmosfera, ali istaknuo je kako je susret daleko od rješenog i da se može još svašta dogoditi. I u pravu je, može se još svašta dogoditi jer će Gruzijci vjerojatno napasti od prve minute i ići na sve ili ništa, a Dinamu je nasušno da ne zatvori utakmicu i čuva rezultat jer bi ih to moglo koštati rezultata.

No, pređimo konačno na mogući sastav. Zbog izostanka Machada vjerojatno će se u momčadi naći Jonas kojeg Kranjčar već polako uvrštava u svoje planove. On bi trebao igrati na poziciji defenzivnog veznog, odnosno, trebao bi čuvati leđa Antoliću i Rogu i pripomagati obrani. Druga je zanimljivost napad, u kojem se nebi trebali naći ni Hodžić ni Henriquez barem ako je gledati po formi i tome koliko im Kranjčar (ne)vjeruje. Tandem u vrhu formacije trebali bi činiti, prema svemu sudeći, Fernandes i Soudani, a ulogu playmakera i dalje bi imao Ćorić koji bi i u ovome susretu trebao imati potpunu slobodu na protivničkoj polovici.

Obranu bi trebali činiti već standardni bekovi Stojanović i Pivarić, ali ovoga puta s malo većom ulogom na krilima jer bi Dinamo ovu utakmicu trebao igrati bez krilnih igrača. To je na tragu onoga što Kranjčar zapravo želi, pretvaranje bekova u defenzivna krila i igra u formaciji 3-4-1-2, ali ovoga puta vjerojatno će zadržati bekove na povučenijim pozicijama u formaciji 4-3-1-2. Nadalje, pitanje je tko će igrati stopere, Sigali je vjerojatno najsigurniji, ali za jedno mjesto bore se trojica, Benković, Schifo i Lešković. Prema formi i učinku u prvoj momčadi trebao bi igrati Benković, ali kako je Schifi ovo vjerojatno posljednja utakmica za Dinamo jer se spominje transfer u PAO, možda čak i on zaigra od prve minute. Na golu će vjerojatno biti Eduardo.

Na koncu da sve sumiramo, Dinamo bi prema svemu sudeći trebao istrčati u formaciji 4-3-1-2, a momčad bi trebali činiti: Eduardo; Stojanović, Benković, Sigali, Pivarić; Antolić, Jonas, Rog; Ćorić; Soudani, Fernandes.

>>> CICO NEUVJERLJIV: ‘Moramo nekako sačuvati rezultat iz Maksimira, ali nogomet je nepredvidiv’

>>> Kranjčar misli da je Fernando Santos: Alibi za neefikasnost mu je Portugal, a time Dinamo vodi u propast

>>> Kranjčar i Vlak uništavaju Dinamo? Javno kritiziraju igrače, a glavni problem im je pred nosom