Sanjin Strukicl/PIXSELL

Dinamo prosuo bodove protiv Istre s kojom je odigrao tek 1-1

Autor: Andrija Kačić-Karlin

U prvom dvoboju 16. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i pulske Istre 1961 odigrali 1-1 (1-1).

Dinamo je zaista odigrao iznimno slabu utakmicu, pomogao mu je i sudac  pa je tako u 44. minuti Henriquez doveo DInamu iz sumnjivog jedanaesterca. Sudac Frković start nad Šitumom ocijenio je nedozvoljenim, iako  je kontakt nad tim igračem bio neprimjetan. Praktički u istoj minuti Schlidenfeld je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Frković je morao dosuditi i jedanaesterac i crveni karton Dinamovom stoperu. No, dosudio je samo jedanaesterac i dao žuti karton.  Izjednačio je Roca.

U nastavku su obje momčadi imale prigode za pobjedu. Ovim rezultatom najviše može biti zadovoljna prvoplasirana Rijeka koja može sad napraviti dodatni odmak od Dinama.