Nel Pavletic/PIXSELL

Dinamo potučen i posramljen u Rijeci

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Rijeka je, naime, pobijedila Dinamo s čak 5-2 i tako se potvrdila teza da je ovaj današnji Dinamo u velikoj krizi, ali i da je trener Kranjčar ostavljen s nemoćnom momčadi u beznadežnom poslu.

Pravi debakl, pa i sportsko poniženje doživjeli su nogometaši zagrebačkog Dinama u derbi srazu 9. kola protiv Rijeke na njenom terenu! Rijeka je, naime, pobijedila Dinamo s čak 5-1 (2-0) i tako se potvrdila teza da je ovaj današnji Dinamo u velikoj krizi, ali i da je trener Kranjčar ostavljen s nemoćnom momčadi u beznadežnom poslu.

Dinamo se doista proveo kao bos po trnju,primioj eprvi pogodak već u 18. sekundi utakmice, nakon udarca kojeg je šemper obranio natrčao je Gavranović i loptu poslao u mrežu.

Rijeka je potom i dalje dominirala i bilo je pitanje trenutka kada će s još jednim golom praktički zacementirati pobjedu. Dogodilo se to u 34. minuti, sjajna je to akcija bila, Andrijašević je proigrao Vešovića koji je ubacio u kazneni prostor, Gorgon je tu bio najprisebniji za 2-0.

Dinamo se ni početkom nastavka nije snalazio i treći pogodak primio je u 49. minuti. Nakon sjajne akcije Vešovića i Gavranovića pogodak je zabio Vešović, na tribinama Rujevica zavladala je prava ekstaza, Dinamo je gubio s 3-0. Prošlo je samo pet minuta a Dinamo je primio i četvrti gol, Gorgon je s više od 20 metara sjajnu tukao u sam kut vratara Šempera.

U 82. minuti Soudanije zabio za Dinamo, no to nije moglo popraviti izrazito loš dojam,a Dinamno je samo minutu kasnije primio još jedan gol, za 5-1 strijelac je bio sjajno raspoloženi Vešović. Utakmica se već raspala, Dinamo je uspio zabiti i drugi gol (Pavičić), no ponavljamo dojam se nije mogao isprati.

U preostaloj utakmici nedjeljnog programa 9. kola Prve HNL Osijek je pobijedio na svom terenu Split s 3-0.