Facebook/GNK DINAMO

DINAMO JEDNOSTAVNO NE MOŽE BEZ TRILERA: Prvo poluvrijeme čisti očaj, u nastavku rasturili Vardar

Dinamo je slavio u uzrvatnoj utakmici i plasirao se u 3. pretkolo Lige prvaka.

Dinamo je na Maksimiru odigrao uzvratnu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka i svladao skopski Vardar s rezultatom 3:2. Ovo je ujedno bila i oproštajna utakmica Marka Pjace koji će uskoro zaigrati za svoj novi klub, Juventus. Spomenimo odmah kako je Dinamo cijeli prihod od ove utakmice namijenio za obnovu vukovarskog Vodotornja.

Dinamo je u prvome dijelu pokazao niz slabosti. Obrana je bila nevjerojatno mekana i propusna, stoperi su stajali pomalo ukočerno, a bekovi nisu bili dovoljno agresivni, o Ježini i lošim reakcijama bolje da ne pričamo. Sve je zapravo kulminiralo u 39. minuti kada je Velkoski iz daljine matirao indisponiranog Ježinu. Svi su stajali kao ukopani, Ježina se protegnuo, ali ostao je kratak.

Prvo poluvrijeme pokazalo je kako Kranjčar ima još puno posla jer momčad ne igra na visokoj razini. U nastavku poravnava Pjaca u 55. minuti iz jedanaesterca. Makedonci se vraćaju ekspresno u 62. minuti kada je Schildenfeld skrenuo loptu u vlastitu mrežu. a Pjaca je ponovno poravano iz penala u 70. minuti.

Nekoliko minuta kasnije Pjaca se prometnuo i u asistenta, a zabio je Machado za konačnih 3:2 udarceam s ruba kaznenog prostora.

U trećem pretkolu zagrebački će Dinamo igrati protiv imenjaka iz Tbilisija, prvaka Gruzije, koji je u drugom pretkolu bio bolji od Alaškerta.Prva je utakmica na rasporedu već idućeg utorka na Maksimiru.