Dinamo bez problema svladao Cibaliju: Henriquez zabio nakon 887 minuta, sudac gadno oštetio goste

Čileanac je zabio svoj prvi gol u Prvoj HNL nakon 3. travnja ove godine i ogleda s Osijekom, odnosno nakon 887 minuta.

Dinamo je u 13. kolu Prve HNL bez previše muke svladao Cibaliju 3:0 i prekinuo niz od četiri domaće utakmice bez postignutog gola. Dinamo je očekivano bio bolja momčad što govore i udarci prema golu, bilo ih je čak 21, spram Cibalijinih deset.

Modri su poveli preko Soudanija, a još su doprinjeli golovima Henriquez i Šitum. Čileanac je zabio svoj prvi gol u Prvoj HNL nakon 3. travnja ove godine i ogleda s Osijekom, odnosno nakon 887 minuta. Henriquez polako ulazi u formu to se vidjelo i na utakmici s Cibalijom jer je imao dosta i previše prilika zabiti, ali samo je jednom bio precizan. Isto tako valja napomenuti kako je Pavičić odigrao dobro, asistirao je za treći gol i sudjelovao u akciji za prvi.

Cibalija je imala prvu prigodu na utakmici, nakon zbunjujuće reakcije Šempera i Sigalija loptu je zamalo dohvatio Šimunac, ali nije se snašao i Modri su se obranili. Ćorić je vratio udarcem u 14. minuti, ali obranio je gostujući vratar, a dobro je obranio i Henriquezov pokušaj u 20. minuti.

Već u 27. minuti Pivarić je ubacio s lijeve strane, a Soudani je na drugoj vratnici promašio loptu. Naravno, nije moglo proći bez kardinalne greške suca i to u Dinamovu korist. U 31. minuti Marko Dabro jurio je prema vratima Dinama, a na njega je startao Pavičić i to kao posljednji igrač obrane. Trebao je biti prekršaj i isključenje Pavičića, ali sudac Željko Frković odmahnuo je rukom.

Modri su brzo nakon toga poveli, Matel je ubacio s desne strane, Matković je odbio loptu do Soudanija koji posprema s pet metara glavom loptu u gol. U 42. minuti povisio je Henriquez, Čileanac se oslobodio svog čuvara, izbacio još jednog igrača i onda s 20 metara zabio za 2:0, bio je to sjajan povratnički gol.

Mogao je zabiti i u 57. minuti, ali se spetljao i na kraju promašio. Modri su dominirali i u nastavku, a Cibalija je polako prestala napadati i koncentrirala se na obranu. Čileanac je ponovo prijetio u 70. minuti, ali je iz blizine tukao ravno u Matkovića.

U 75. minuti Fernandes je imao izvrsnu prigodu, ali sjajni vratar Matković još je jednom pokazao kvalitetu. Nešto kasnije pada i treći gol. Pavičić proigrava Šituma koji s desne strane reže u sredinu i topovskim udarcem zabija za 3:0. Dinamo je mogao zabiti još koji gol, ali nije bilo preciznosti.

Valja spomenuti kako je dvoboju nazočilo mizernih 2154 gledatelja.