DERBI SVETOG DUJE: Split poveo, Hajduk uspio preokrenuti!

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Hajduk je u nastavku okrenuo rezultat, pogocima Futacsa iz jedanaesterca u 57.minuti a desetak minuta prije kraja pobjedonosni gol za Hajduk je dao Bašić

U gradskom splitskom derbiju Hajduk je na poljudskom stadionu pobijedio Split s 2-1 (0-1). U ne naročito kvalitetnoj partiji Hajduk je prvi primio pogodak i potom uspio pripraviti preokret. Split je poveo u 37. minuti golom Pešića, Hajduk je u nastavku okrenuo rezultat, pogocima Futacsa iz jedanaesterca u 57. Minuti, a desetak minuta prije kraja pobjedonosni gol za Hajduk je dao Bašić.
U prvome dijelu utakmice Hajduk je izgledao i jalovo i neraspoloženo, u napadu neambiciozan a u obrani propusan. Tek je Said nešto pokušavao, no zaradio je tek žuti karton zbog simuliranja prekršaja u kaznenom prostoru. Split je, pak, djelovao opasnije, u dva navrata Kalinić je spašavao vrata nakon ubačaja iz kuta.

No, Split je zasluženo poveo u 37. minuti, poslije sjajne akcije koja je lansirala Pešića samog ispred vratara Kalinića, njegova realizacija bila je besprijekorna. Na odmor se otišlo uz salve zvižduka igračima Hajduka.

Nastavak je ponudio agresivnijeg Hajduka, ipak to nije bila igra koja plijeni navijačku pozornost. Stigli su Pušnikovi igrači do izjednačenja u 57. minuti, opet je bio oboren Said, a sada je sudac dosudio najstrožu kaznu. Realizator je bio Mađar Futacs.

Naposljetku, upornost Hajduka se isplatila desetak minuta prije kraja, jedan dugotrajan napad ljutito je završio mladi Toma Bašić, silovitim udarcem lijevom nogomet s dvadesetak metara doslovce je proparao Splitovu mrežu, bio je to nesumnjivo i naljepši trenutak utakmice, Hajduk je poveo s 2-1. I sačuvao prednost do zadnjeg zvižduka suca, iako je Split imao finu prigodu za izjednačenje u sudačkoj nadoknadi…