Derbi Svetog Duje odlučio Ohandza u zadnjim sekundama

Autor: A.K.K.

Hajduk je u sudačkoj nadoknadi stigao do vrijedna tri boda.

Franck Ohandza, kamerunski nogometaš opet je bio adut iz rukava Hajdukovog trenera Marijana Pušnika, naime ovaj tamnoputi nogometaš pogotkom nakon ubačaja Kožulja u sudačkoj nadoknadi odlučio je derbi Svetog Duje – Split – Hajduk 0-1 (0-0).

Hajduk je, inače, više napadao, tražio kombinacije, tukao, no nikako nije mogao do zgoditka. Kada bi splitski bijeli i probili obranu splitskih crvenih našla bi se nesavladica prepreka, vratar Splita, Tomislav Duka. Primjerice, u 28. minuti u dvije sekunde Duka je sjajno obranio dva udarca, Ercega i Saida. Uz još nekoliko uobičajenih obrana u nastavku je Duka obranio i pokušaje Ismailija, i prodor Ohandze. S druge strane i vratar Hajduka Kalinić bio je veoma dobar, zaustavio je u 80. sjajan daljinski pokušaj Vidovića. Prije toga Kalinić je još fino zaustavljao udarce Jukića i Pešića.

Nastavak je bio zanimljiviji od prvog dijela, no za bolju ocjenu derbija Svetog Duje nedostajali su zgodici, makar je bilo lijepo gledati i bravurozne intervencije oba vratara. I kada su svi očekivali miroljubiv završetak derbija dogodio se pogodak u Splitovoj mreži. I to u sudačkoj nadoknadi kada su već gledatelji počeli napuštati tribine stadiona Splita,

Kožulj je nabacio visoku loptu u kazneni prostor Splita, Ohandza se fino sprintom oslobodio čuvara, jako skočio i glavom snažno uputio neobranjivu loptu. Hajduk je u nadoknadi poveo s 1-0 i sačuvao prednost u preostaloj minuti.