Ben Hoskins
Ben Hoskins

Chelsea rastura i dalje, Arsenal i Leicester upisali prve pobjede (VIDEO)

Chelsea je potopio Burnley, Arsenal u gostima svladao Watford Leicester je slavio protiv Swanseaja...

Arsenal je u trećem kolu Premiershipa napokon došao do prve pobjede, nakon poraza od Liverpoola i remija s Leicesterom, Topnici su svladali Watford s 3:1 u gostima. Santi je već u devetoj minuti zabio za vodstvo gostiju, a u 40. minuti povisio je Sanchez nakon asistencije Walcotta.

Ozil je na samom kraju poluvremena povećao na 3:o. Njemački reprezentativac zabio je nakon dobrog centaršuta Alexisa Sancheza i poslao loptu glavom u gol. Domaćini su smanjili u nastavku, u 57. minuti preko Roberta Pereyre.

Chelsea je slavio na svojemu Stamford Bridgeu, odnosno, iživio se nad nemoćnim Burnleyjem. Talijanski strateg Antoinio Conte preporodio ‘Bluese’ je i u prva tri kola upisao je tri pobjede. Chelsea je slomio Burnley s 3:0! Eden Hazard već je u devetoj minuti napravio prodor prema šesnaestercu protivnika i slomio čak trojicu te zabio krasan gol s ruba kaznenog prostora. Do poluvremena su pokušavali Costa i Hazard, ali bezuspješno, a gostima je izjednačenje mogao donijeti Scott Arfield, ali bio je neprecizan. Ipak, Willian uspjeva u 41. minuti okončati svoj solo prodor sjajnim šutem u donije lijevi.

U nastavku utakmice, Chelsea je bio konkretniji, ali je bolju predstavu nagradio tek Moses u 89. minuti kada je povisio ja konačnih 3:0.

Leicester je također upisao svoju prvu pobjedu ove sezone, nakon poraza od Hulla i remija s Arsenalom, Lisice su slavila protiv Swanseaja s 2:1. Mrežu gostiju načeo je Vardy u 32. minuti, Morgan je podigao u 52. minuti, a konačnih 2:1, odnosno, smanjenje vodstva, zasluga je Fera u 80. minuti. Spomenimo i kako je Leicester imao jedanaesterac u 56. minuti, ali Mahrez je promašio.

U ostalim susretima, Everton je na Goodison parku slavio protiv Stokea 1:0. Nakon penala Bainesa, vratar Given je poslao loptu u svoju mrežu. U utakmici između Bournemoutha i Crystal Palacea nije bilo pobjednika, završilo je 1:1. Zabili su King za vodstvo gostiju, a u sudačkoj nadoknadi utakmice zabio je Dann, Palace je imao i jedanaesterac, ali Cabaye je bio neprecizan.

Southampton je također remizirao sa Sunderlandom, završilo je 1:1, a zabijali su u posljednjih deset minuta susreta. Defoe je zabio za goste u 80. minuti, a Rodriguez je smanjio u 85. minuti.