Facebook: Barcelona

Celticu prisjeo odlazak u Barcelonu, PSG i Arsenal na koncu ipak remizirali (VIDEO)

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Škotski predstavnik raspao se na gostovanju protiv Barcelone, primio je čak sedam pogodaka. Madridski Atletico slavio kod PSV-a, a PSG poveo u 41. sekundi protiv Arsenala koji je izjednačio predkraj utakmice golom Sancheza

Počela je Liga prvaka, utakmicama 1. kola u skupina A, B, C, i D otvoreno je novo elitno natjecanje Starog kontinenta. Većih iznenađenja nije bilo,a uzbuđenja jest. U “derbiju” dana u A skupini PSG i Arsenal su igrali 1-1. Parižani su poveli već u 41. sekundi, ne minuti, udarcem Cavanija. Arsenal je izjednačio preko Sancheza u 78. minuti. U ovoj skupini remizirali su također Basel i Ludogorec, Caffu je doveo Bugare u vodstvo, Švicarce je spasio Steffen – 1-1.

Skupina B, kijevski Dinamo poveo je protiv Napolija pogotkom Garmasa u 26. minuti, no do odlaska na odmor Napoli je s dva gola Milika preokrenuo rezultat. I sačuvao pobjedu do kraja utakmice. U drugoj utakmici B skupine portugalska Benfica je s dosta sreće nadvisila turski Besiktas. Benfica je povela u 12. minuti golom Cervija, a turski je suparnik propustio u nastavku dvije-tri velike prigode za izjednačenje.

Barcelona, riječ je o skupini C, na svom terenu doslovce je razmontirala Celtic – 7-0. Prva dva gola dao je na brzinu Leo Messi, no valja reći da je kod 1-0 za Barcelonu opravdan jedanaesterac nad Dembeleom promašio – Dembele. Naime, Barcelonin vratar Ter Stegen je obranio njegov udarac. U nastavku su Neymar, pa Iniesta, pa opet Messi i naposljetku Suarez s dva gola do vrha napunili mrežu škotskog predstavnika.

U skupini C dvoboj Manchester Cityja i Borussije iz Moenchengladbacha je odgođen zbog proloma oblaka, kiša je natopila igralište domaćina, ona prava engleska i sucu nije preotalo ništa nego utakmicu odgoditi, vjerojatno za srijedu.

Nikakve zabune nije moglo biti kod Bayerna koji je dočekao Rostov. Do poluvremena bilo je 2-0, golovima Lewandowskog i Muellera, a u nastavku još je dva gola dao Kimmich i Bernat jedan za konačnih 5-0. U drugoj utakmici D skupine vrijednu pobjedu u gostia protiv nizozemskog PSV Enidhovena ostvario je madridski Atletico, golom Nigueza u 43. minuti.