FACEBOOK

Brozović zabio fantastičan gol, a Inter se oprostio od Europe, Eduardo zabio za Shakhtar na asistenciju Srne (VIDEO)

Taman što su svi pomisliti da se Inter malo razbudio, uslijedio je hladan tuš. Izrealska momčad šokirala je 'Nerazzurre' preokretom, to jest, pobjedom od 3:2.

U petom kolu Europske lige, Inter se oprostio od daljnjeg sudjelovanja nakon iznenađujućeg poraza od Hapoela Beer Sheve. Taman što su svi pomisliti da se Inter malo razbudio, uslijedio je hladan tuš. Izrealska momčad šokirala je ‘Nerazzurre’ preokretom, to jest, pobjedom od 3:2.

Talijanska momčad povela je s 1:0 golom Maura Icardija u 13. minuti i onda s 2:0 fantastičnim pogotkom Marcela Brozovića u 25. minuti. Hrvatski veznjak zabio je s ruba šesnaesterca od vratnice. No, izrealska momčad nekim čudom se uspjela vratiti i preokrenuti utakmicu.

Prvi pogodak za Hapoel zabio je Maranhao u 59. minuti, potom je Nwakaeme poravnao u 71. minuti iz jedanaesterca, a pobjedu je donio Ben Sahar u 93. minuti. Spomenimo još kako je Perišić igrao od 60. minute, ali nije uspio spasiti svoju momčad.

Hapoel Beer Sheva vs Inter Milan 3-2 All Goals… by footgoals1

Fiortentina, za koju su nastupali hrvatski nogometaši Milan Badelj i Hrvoje Milić, također je proažena i to neočekivano od PAOK-a. Viole su gubile s 2:0 golovima Šakova u petoj minuti i Camposa u 27. minuti, ali se vratila pogocima Bernardeschija i Babacara u 33. i 50. minuti. Ipak pobjedonosni pogodak za PAOK djelo je Rodriguesa, a pao je u 93. minuti susreta. Badelj je igrao cijelu utakmicu, Milić je na terenu bio do 51. minute, a Kalinić nije ulazio. Leovac je odigrao cijeli susret za PAOK.

Fiorentina – PAOK 2-3 EUROPA LEAGUE (24.11… by footballTV

Shakhtar je s lakoćom svladao Konyaspor s 4:0. Mrežu turske momčadi načeo je Bardakci autogolom u 11. minuti, a potom je Dentinho u 36. minuti podigao na 2:0. U 64. minuti u igru ulazi Eduardo i samo tri minute kasnije zabija glavom nakon centaršuta Darija Srne iz kornera. Konačan rezultat djelo je Bernarda nakon jedne kontre u 76. minuti.

All Goals & highlights – Shakhtar Donetsk 4-0… by mohtv

Pregled svih rezultata 5. kola Europske lige:

Skupina A:

Fenerbahce Istanbul – Zorja Lugansk 2:0 (Stoch 59′, Kjaer 67′)

Manchester United – Feyenoord Rotterdam 4:0 (Rooney 35′, Mata 69′, Brad Jones 75′ AG, Lingard 90′)

Skupina B:

Astana – Apoel Nikozija 2:1 (Aničić 59′, Despotović 84’/Efrem 31′)

Olympiakos Pirej – Young Boys Bern 1:1 (Fortunis 48’/Hoarau 58′)

Skupina C:

Gabala – Anderlecht 1:3 (Ricardinho 15’/Tielemans 10′, Bruno 90′, Teodorczyk 90′)

St. Etienne – Mainz 0:0

Skupina D:

Zenit St. Peterburg – Maccabi Tel Aviv 2:0 (Kokorin 44′, Kerzhakov 90′)

Dundalk – Alkmaar 0:1 (Waghorst 9′)

Skupina E:

Roma – Viktoria Plzen 4:1 (Džeko 11′, 61′, 88′, Perotti 82’/Zeman 18′)

Austria Beč – Astra Giurgiu 1:2 (Rotpuller 57’/Florea 79′, Budescu 88′)

Skupina F:

Athletic Bilbao – Sassuolo 3:2 (Garcia 10′, Aduriz 58′, Lekue 79’/Balenziaga 2′ AG, Ragusa 83′)

Genk – Rapid Beč 1:0 (Karelis 11′)

Skupina G:

Celta Vigo – Standard Liege 1:1 (Aspas 8’/Laifis 81′)

Ajax Amsterdam – Panathinaikos Atena 2:0 (Schone 39′, Tete 50′)

Skupina H:

Gent – Braga 2:2 (Coulibaly 32′, Miličević 40’/Stojilljković 14′, Hassan 36′)

Šahtar Donjeck – Konyaspor 4:0 (Bardakci 10′ AG, Dentinho 36′, Eduardo 66′, Bernard 74′)

Skupina I:

Krasnodar – Salzburg 1:1 (Somolov 85’/Dabbur 37′)

Schalke 04 – Nica 2:0 (Konopljanka 14′, Aogo 80′)

Skupina J:

Fiorentina – PAOK Solun 2:3 (Bernardeschi 33′, Babacar 50’/Shakov 5′, Djalma 26′, Rodriguez 90′)

Slovan Liberec – Karabah Agdam 3:0 (Vuch 11′, Komilchenko 57′, 63′)

Skupina K:

Hapoel Be’er Sheva – Inter Milano 3:2 (Maranhao 58′, Nwakaeme 71′, Ben Sahar (90′)/Icardi 13′, Brozović 25′)

Sparta Prag – Southampton 1:0 (Nhamoinesu 11′)