Facebook: Neymar (Official)

Brazil demolirao Argentinu, Messi i društvo sve dalje od Svjetskog prvenstva! (VIDEO)

Brazilska zvijezda iz Barcelone odigrala je fantastičnu utakmicu. Upisao je Neymar asistenciju i pogodak i na koncu doveo Brazil do 3:0 pobjede nad najvećim rivalom Argentinom.

U 11. kolu južnoameričkog dijela kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, odigran je veliki derbi između Brazila i Argentine u kojem su Neymar i momci nanijeli bolan poraz Messiju i njegovim suigračima. Brazilska zvijezda iz Barcelone odigrala je fantastičnu utakmicu. Upisao je Neymar asistenciju i pogodak i na koncu doveo Brazil do 3:0 pobjede nad najvećim rivalom Argentinom.

Igrao je Neymar od prve minute odlično, asistirao je Coutinhu u 24. minuti za 1:0, a potom je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zabio za 2:0. Argentinci nisu znali što ih je snašlo i nisu se uspjeli pribrati i vratiti u utakmicu, štoviše, u nastavku utakmice u 59. minuti Paulinho je podigao na 3:0 i tu je zapravo sve bilo gotovo.

Brazil je rutinski odradio utakmicu do kraja i slavio protiv Argenitne koja je sada sve dalje od Svjetskog prvenstva u Rusiji. Spomenimo još kako je Neymar postigao svoj jubilarni 50. gol za Brazil i sada je na četvrtom mjestu strijelca iza Romarija koji ima 55 golova, Ronalda koji ima 62 i Pelea koji ima 77.

U preostalim utakmicama Venecuela je porazila i ponizila Boliviju s 5:0,  briljirao je napadač Torina Joseph Martinez koji je zabio hat-trick. Kouffati je zabio za vodstvo već u trećoj minuti, Martinez podigao na 2:0 u 11′, a u 67′ i 70′ ubacio je još dva. Otero je u 75. minuti zabio za konačan rezultat.

Urugvaj je pobijedio Ekvador s 2:1 pogocima Coatesa u 12. minuti i Rolana u 45. minuti, a Caicedo je postigao jedini gol za goste.

Peru je bez problema svladao Paragvaj s 4:1, dok su Kolumbija i Čile odigrali bez pogodaka.