Facebook: Internazionale (Official)

Bombastično kolo Serie A: De Boer vodi Inter prema dnu, Milan kreirao veliki preokret, Milić asistirao (VIDEO)

Juventus je pregazio Empoli s 3:0, Napoli je prosuo bodove protiv Atalante, Milan je u pravom trileru pobijedio Sassuolo, Torino je pak srušio Fiorentinu, Genoa je ponovo slavila, a Roma je slavila u velikom derbiju protiv Intera.

Odigrano je bombastično sedmo kolo Serie A. Juventus je pregazio Empoli s 3:0, Napoli je prosuo bodove protiv Atalante, Milan je u pravom trileru pobijedio Sassuolo, Torino je pak srušio Fiorentinu, Genoa je ponovo slavila, a Roma je slavila u velikom derbiju protiv Intera. U ostalim susretima Sampdoria i Palermo odigrali su remi, a Cagliari je slavio protiv Crotonea.

Juventus je golovima Dybale i Higuaina u svega pet minuta pobijedio Empoli. Mrežu je načeo Dybala u 65. minuti, a Higuain je već u 67. podigao na 2:0, da bi tri minute kasnije postavio konačnih 3:0.

Napoli naših reprezentativaca Marka Roga i Ivana Strinića, gubio je od devete minute i nije uspio zabiti do kraja utakmice. Oba Hrvata odgledala su susret s klupe.

Milan našeg Marija Pašalića slavio je u velikom preokretu protiv Sassuola kod kuće. Milan je otvorio dobro, Bonaventura je u devetoj minuti zabio za vodstvo, ali onda se Sassuolo zaredao. U desetoj je palo izjednačenje, zabio je Politano. Mirno je bilo do drugog poluvremena kada su u razmaku od dvije minute zeleno-crni zabili dva gola. Prvi je djelo Acerbija u 54., a drugi Pellegrinija u 56. minuti. No, onda se Rosonerri dižu. Bacca iz jedanaesterca u 69. minuti vraća Milan u igru. Locatelli četiri minute kasnije poravnava rezultat, a Paletta u 77. minuti postavlja konačnih 4:3.

Sampdoria i Palermo odigrali su tvrdu utakmicu koja je bila neizvjesna do posljednje sekunde. Poveo je Palermo u 60. minuti, a strijelac je bio prošlogodišnji prvi ‘killer’ Hrvatske nogometne lige, Makedonac Ilija Nestorovski. Poravnao je u petoj minuti sudačke nadoknade Fernandes. Od 70. minute za Palermo je igrao i Mato Jajalo, a ponajbolji vratar Serie A, mladi hrvatski reprezentativac Josip Posavec branio je cijeli susret. S druge strane, Ante Budimir nije ulazio kod Sampdorije.

Genoa našeg stratega Ivana Jurića svladala je u gostima Bolognu pogotkom sina Diega Simeonea, Giovanija Simeonea u 77. minuti.

Torino je kod kuće slavio s 2:1 protiv Fiorentine, a asistenciju za goste upisao je Hrvoje Milić. Poveo je Torino u 15. minuti preko Iaga Falquea, a u 60. minuti Benassi je doveo domaćina u vodstvo od 2:0. Viole nisu uspjele opasnije zaprijetiti sve do 84. minute kada je Babacar na asistenciju Milića zabio za smanjenje. Od prve minute za Fiorentinu su igrali svi Hrvati, a jedino je Badelj napustio teren prije isteka 90. minute, izašao je u 68′.

Cagliari je svladao Crotone s 2:1. Strijelci za domaćina bili su Di Gennaro u 38. minuti i Padoin u 56′. Stoian je smanjio u sudačkoj nadoknadi drugog dijela.

Konačno, u derbiju kola između Rome i Intera na Olimpicu slavila je Roma s 2:1. Džeko je šokirao Inter već u petoj minuti pogotkom, a na izjednačenje je palo tek u 72. minuti preko Evera Banege. Samo četiri minute kasnije Roma vraća prednost, zabija Manolas. Ivan Perišić odigrao je čitav susret, a Marcelo Brozović nije bio ni na klupi za pričuve.