en.wikipedia.org

Bilić s West Hamom razmontirao Conteov Chelsea

Autor: Andrija Kačić-Karlin

U veoma dobroj utakmici "čekićari" su nadvisli gradskog suparnika s pogocima Kouyatea i Fernandesa...

Slaven Bilić, naš trener koji vodi West Ham konačno može malo odahnuti. Nakon serije loših rezultata nedavno je dostigao pobjedu u prvenstvu protiv Suothamptona, a sada je u dvoboju osmine finala Liga kupa nadvisio Chelsea s 2-1 (1-0), pred više od 40 tisuća gledatelja. Conte kojeg vodi Chelsea donedavno je bio u sličnoj situaciji kao Bilić, praktički pred otkazom, pitanje je kako će uprava ovog londonskog kluba reagirati prema Conteu nakon ovoga poraza.

U veoma dobroj utakmici West Ham je poveo već u 11. minuti, glavom je lijep pogodak dao Kouyate. Chelsea je uspio potom zaprijetiti nekim udarcima, no prigode West Hama, dakako i akcije, bile su bolje i smislenije i lako je Bilićev amomčad mogla otići na odmor s većom prednošću. No, pogodak za 2-0 West Hama dogodio se u 48. minuti kada je zabio Fernandes.

Chelsea je upro iz sve snage ne bi li “zakuhao” utakmicu. Uspjeli su to u nadoknadi pogotkom Cahilla, no za poravnanje nij ebilo ni vremena ni snage kod Conteovih nogometaša. Trener Slaven Bilić burno je na terenu proslavio ovu pobjedu.

U još jednom dvoboju osimne finala Liga kupa Southampton je pobjiedio Sunderland s 1-0.