Facebook: Man City/Phoro: Peter Byrne

Bilić nemoćan protiv Guardiole: Manchester City s lakoćom riješio West Ham (VIDEO)

Pep je preporodio momčad, barem prema do sada viđenom, a to se osjetilo i na terenu gdje je njegova momčad dominirala i što se kaže letjela.

Nakon prošlosezonske pobjede i remija, Slaven Bilić pretrpio je prvi poraz od Manchester Cityja otkako je sjeo na klupu West Hama. Na Etihadu je rezultat otišao u korist Guardioline momčadi 3:1. Pep je preporodio momčad, barem prema do sada viđenom, a to se osjetilo i na terenu gdje je njegova momčad dominirala i što se kaže letjela.

Nije trebalo dugo čekati na vodstvo domaćina, već u sedmoj minuti predivnu akciju završio je Sterling na odličnu asistenciju Nolita. City je nastavio s presingom i u 17. minuti stvar je već bila riješena. De Bruyne daje lijepi centaršut iz slobodnog udarca koji odsjeda na glavi Fernandinha i završava ravno u mreži West Hama.

Djelovalo je kako West Ham nema baš nikakve šanse, City je i dalje napadao i pritiskao, a Čekičari su se jedva uspjeli braniti do poluvremena. U nastavku Cityju je odmah poništen gol zbog zaleđa u kojem se našao Aguero. U 52. minuti Nolito odapinje jak šut, ali završio je samo u vanjskom dijelu mreže.

Tračak nade, odnosno gol za Čekičare, stigao je u 58. minuti kada je na ubačaj Masuakua dobro reagirao Michail Antonio nadskočivši cijelu obranu domaćina. I tu se utakmica malo rasplamsala, ali i dalje je City bio konkretniji. Aguero je gađao vanjski dio mreže, Nolito također, a potom je Argentninac pokazao vrlo ružno ponašanje udarivši Reida u jednom skoku, ali prošao je nekažnjeno, iako je bilo za crveni karton.

City je čak malo pao u finišu utakmice, ali West Ham nije stigao do remija, štoviše, u samoj završnici utakmice zabio je ponovo Sterling i time onemogućio bilo kakavu šansu za remi Bilićevim momcima. Biliću je ovo drugi prvenstveni poraz ove sezone i četvrti u službenim utakmicama, dovoljno je to da se proglasi kriza u momčadi jer su prošloga tjedna ispali od Astre u kvalifikacijama Europske lige.

S druge strane cvjetaju ruže, Guardiola je dobro posložio momčad i upsao već treću pobjedu u prvenstvu, a ima i dvije iz kvalifikacija Lige prvaka. City je prvi na ljestvici, a Čekičari na skromnom 12. mjestu.