Belgija rasturila Estoniju s osam golova, BiH ostala bez pobjede u zadnjoj seknudi! (VIDEO)

Autor: Bruno Herljević

Bosna i Hercegovina odigrala je remi s Grčkom na gostovanju u Ateni. Završilo je 1:1, a BiH je vodila do 95. minute kada je Grk, Giorgos Tzavellas, postigao spasonosni gol za svoju momčad.

Nogometna reprezentacija Belgije stigla je do najveće pobjede u dosadašnjem dijelu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Nastradali su Estonci i to s visokih 8:1, a ‘natovarili su ih Dries Mertens s tri gola, Eden Hazard s dva, te Carrasco i Meunier s jednim.

Bosna i Hercegovina odigrala je remi s Grčkom na gostovanju u Ateni. Završilo je 1:1, a BiH je vodila do 95. minute kada je Grk, Giorgos Tzavellas, postigao spasonosni gol za svoju momčad. Bila je to zaista teška i napeta utakmica u kojoj je sudac podijelio čak 12 žutih kartona i dva crvena. Spomenimo kako je prvi gol također zabio Grk, vratar Orestis Karnezis kojemu se lopta odbila od leđa nakon sjajnog slobodnjaka Miralema Pjanića.

Rezultati:

Skupina A

Francuska – Švedska 2-1 (Pogba 58′, Payet 65’/ Forsberg 55′) – u petak

Bugarska – Bjelorusija 1-0 (Ivelin Popov 10′)

Luksemburg – Nizozemska 1-3 (Maxime Chanot 44′-pen/ Arjen Robben 36′, Memphis Depay 58′, 84′)

Skupina B

Mađarska – Andora 4-0 (Zoltan Gera 34′, Adam Lang 43′, Adam Gyurcso 73′, Adam Szalai 88′)

Švicarska – Farski otoci 2-0 (Eren Derdiyok 27′, Stephan Lichtsteiner 83′)

Portugal – Latvija 4-1 (Cristiano Ronaldo 28′-pen, 85′, William Carvalho 70′, Bruno Alves 90’+2’/ Arturs Zjuzins 67′)

Skupina H

Cipar – Gibraltar 3-1 ( Kostas Laifis 29′, Pieros Sotiriou 65′, Valentinos Sielis 87’/ Lee Casciaro 51′)

Belgija – Estonija 8-1 (Meunier 8′, Mertens 16′, 64′, 68′, Eden Hazard 25′, Carrasco 62′, Romelu Lukaku 83′, 88’/ Henri Anier 30′)

Grčka – Bosna i Hercegovina 1-1 (Tzavellas 90’+5’/ Karnezis 32′-ag)