Belfast se ne trese od bombi već od Kramarićevog udarca! (VIDEO)

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Ako se zbog ičega isplatila ova utakmica onda je to zbog spoznaje da Hrvatska ima velikog igrača od kojeg imamo pravo puno očekivati, jer puno daje iako zasad malo igra. Andrej Kramarić!

Okrnjena hrvatska reprezentacija ležerno se prošetala kroz Belfast, nadvisivši u prijateljskom ogledu Sjevernu Irsku s 3-0 (2-0) u igri koja nije impresionirala, no koja je bila ipak na trenutke veoma dobra. U ovom dvoboju postoji i junak utakmice, to je neprijeporno Andrej Kramarić koji je odigrao utakmicu u velikom stilu, asistiravši i zabijavši na načine koji se rijetko viđaju,. Svojim nastupom još jednom je dokazao da mu je mjesto u prvoj postavi jer on u svom nastupu ima sve najbolje što moraju imati i vezni igrači i napadači. Njegova svestranost toliko je široka da su se i sjevernoirski novinari pitali na kojoj on poziciji zapravo igra. Istaknimo, prvi pogodak djelo je Mandžukića, drugi Čopa, a treći Kramarića, pogodak o kojem će se još dugo pričati.

Pitanje pobjednika u ovom srazu ni u jednom trenutku nije bilo upitno. Čak možda i s pola snage kombinirana hrvatska postava rješila je momčad koja je prije koji dan s velikih 4-0 razmontirala Azebrajdžan kojeg vodi Robert Prosinečki, i to u kvalifikacijskoj utakmici.

U 9. minuti Hrvatske je, dakle, povela. Bila je to akcija koju je začeo Kramarić, sjajnom “maradonkom”, loptom koja ima oči. Sa sredine terena kroz irsku obranu Kramarić je proigrao Čopa na lijevoj strani, ovaj je odmah tukao a vratar Mannus je loptu kratko odbio, u gužvi s još dva domaća igrača Mandžukić je ispao najlukaviji i loptu poslao u mrežu.

Uslijedilo je zatišje u kojem se također vidjela pojedinačna premoć hrvatskih igrača.

U 35. minuti evo i drugog pogotka za Hrvatsku, nakon kornera. Nabacivanje na prvu vratnicu dočekao je Mandžukić koji je loptu proslijedio glavom na drugu, tu je spremno čekao Čop, ali i Jedvaj, koji je lakoćom zabio. Stari je to trik nakon uarca iz kuta kojeg je inovirao hrvatski trener Tomislav Ivić s Hajdukom sedamdesetih godina. I uvijek dobro posluži kad ulovi suparnika u kontraakceleraciji.

U nastavku opet angažirana Hrvatska koja drži situaciju na terenu pod potpunom kontrolom…

Da Andrej Kramarić odavno zaslužuje mjesto u prvoj postavi reprezentacije pokazalo se u 68. minuti. Kakav je pogodak zabio taj momak, s 26-27 metara njegov udarac odsjeo je u lijevom gornjem kutu vratara Mannusa koji se bacio tek toliko da uljepša najljepši trenutak utakmice.