Bayern pao u Leipzigu, no bez posljedica

Poraz je to bez adekvatnih posljedica. U derbiju 27. kola Bundeslige Leipzig je u nedjelju na domaćem terenu protiv Bayerna slavio sa 2-1.

Bayern je poveo golom Sandra Wagnera u 12. minuti, a poravnao je Naby Keïta u 37. Za pobjedu Leipziga zabio je Timo Werner u 56. minuti.

Borussia Dortmund je kod kuće pobijedila Hannover sa 1-0, a pobjednički gol zabio je belgijski napadač Michy Batshuayi u 24. minuti.
Andre Schurrle izveo je korner na prvu stativu, a Batshuayi je prekrasnim potezom pogodio mrežu. Bio je to njegov najljepši gol otkad je u siječnju stigao na posudbu iz Chelseja. U 12 utakmica za Borussiju zabio je osam pogodaka.

Koeln je na svom stadionu dobio Bayer Leverkusen sa 2-0, i više nije zadnji na prvenstvenoj ljestvici, već predzadnji sa 20 bodova. Zadnji je sada Hamburger, koji je dan ranije na domaćem terenu protiv Herthe izgubio sa 1-2, te je ostao na 18 bodova. HSV, koji nikada nije ispao iz Bundeslige, nije upisao pobjedu u posljednjih 14 utakmica.

Strijelci za Koeln bili su Yuya Osako (9) i Simon Zoller (69), dok je Bayer Leverkusen od 33. minute imao igrača manje jer je zbog grubog starta isključen napadač Lucas Alario. Hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je prvo poluvrijeme za Leverkusen.