bayern

Bayern doživio nevjerojatan poraz od Rostova, Messi zabio prekrasan gol u pobjedi Barcelone (VIDEO)

Autor: Bruno Herljević/Andrija Kačić-Karlin

Burno je bilo u Rostovu na Donu. Došao je Rostovu na noge Bayern i to doslovce. Naime, ruska momčad pobijedila je Bayern s 3:2 (1:1).

U petom kolu grupne faze Lige prvaka u skupini A Arsenal i PSG odigrali su neriješeno u vrlo napetoj, otvorenoj i uzbudljivoj utakmici. Završilo je 2:2, a PSG je uspio prokockati vodstvo od 1:o, ali je na koncu ipak izvukao 2:2. Krenulo je pogotkom Cavanija u 18. minuti, a asistirao mu je Matuidi. Arsenal je vratio preko Girouda iz jedanesterca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Preokret se dogodio u 60. minuti susreta kada je nakon jednog centaršuta s desnog boka Thiago pokušao izbiti loptu iz 16-erca i pritom je pogodio Verrattija u noge, a ovaj je nehotice poslao loptu u svoju mrežu. Poravnanje ipak stiže, kao nagarada PSG-u, u 77. minuti, a zabio je Lucas Moura na asistenciju Ben Arfe.

U drugoj utakmici Ludogorec i Basel odigrali su neriješeno i to bez pogodaka.

Trenutno stanje u skupini je sljedeće. Arsenal je prvi sa 11 bodova kao i PSG, ali zbog bolje gol razlike londonska momčad zauzela je vodeće mjesto. Treće mjesto drži Basel sa dva boda, a posljednji je Ludogorec također s dva boda, no Švicarci imaju ‘zdraviju’ gol razliku pa su na poziciji koja vodi u Europsku ligu.

U skupini B, Bešiktaš i Benfica odigrali su neriješeno 3:3. Bio je to spektakularan povratak turske momčadi, što se kaže, povratak iz mrtvih. Gostujuća momčad silovito je otvorila i već u desetoj minuti preko Guedesa, petnaest minuta kasnije Samedo podiže na 2:0 na asisteciju Salvia, a devet minuta kasnije Ljubomir Fejsa postavlja 3:o za Benficu. Bešiktaš je djelovao izgubljeno i činilo se kako je utakmica gotova već u prvome dijelu. No, što vam je nogomet. U nastavku priča je bila u potpunosti drugačija. Golijada se nastavila, ali na drugoj strani, Cenk Tosun zabija u 58. minuti na asistenciju Becka, na 3:2 podiže Quaresma u 83′, a za potpunu senzaciju pobrinuo se Vincent Aboubakar u 89. minuti. Bio je to pravi pravcati šok za Portugalce.

U drugoj utakmici skupine B Napoli je remizirao s kijevskim Dinamom, odigrali su 0:0. Domagoj Vida odigrao je cijelu utakmicu za Kijev, a Rog i Strinić nisu bili ni na klupi za pričuve.

Trenutno stanje u Skupini B je sljedeće. Napoli je vodeća momčad s osam bodova, a isti broj dijeli i Benfica samo što im je gol razlika slabija za tek jedan pogodak. Treći je Bešiktaš koji ima sedam bodova, a Kijev je na začelju sa siromašna dva boda.

Očekivani rasplet u Glasgowu, u dvoboju skupine C, Celtica i Barcelone (0:2). Razlika u kvaliteti bila je očigledna, najprjie je Messi u 24. minuti poentirao, da bi dao još jedan gol, iz jedanaesterca u 56. minuti, nakon nepropisno oborenog Suareza.

U drugoj utakmici ove skupine Borussia Moenchengladbacjh i Manchester City igrali su 1:1. Njemački domaćin je poveo pogotkom Raffaela u 25. minuti, City je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela pogotkom Davida Silve. U nastavku se zaoštrilo, Stindl iz Borussije i Fernandinho iz Cityja su dobili crvene kartone.

Poredak skupine C: Barcelona 12, Manchester City 8, Borussia Moenchengladbach 5, Celtic 2 boda.

U skupini D isto nije nedostajalo zanimljivosti. Burno je bilo u Rostovu na Donu. Došao je Rostovu na noge Bayern i to doslovce. Naime, ruska momčad pobijedila je Bayern s 3:2 (1:1). Poveo je gost preko Coste (35), Rostov je izjednačio golom Azomuna (44) da bi potom i poveo, strijelac je bio Poloz (50). Samo dvije minue kasnije izjednačio je Bernat, a Noboa (67)j epostavio konačnih 3-2 za domaći sastav. Trener Bayerna Carlo Ancelotti pod sve većim kritikama je, uistinu ovogodišnji Bayern ne izgleda odveć dobro.

Atletico Madrid je pobijedio PSV Eindhoven 2-0, dugo je trajao otpor nizozemske momčadi, a Gameiro ga je slomio u 55. minuti. U 66. minuti sve dvojbe otklonio je Griezmann.

Poredak skupine D: Atletico 15, Bayern 9, Rostov 4, PSV Eindhoven 1 bod.