Facebook: Barcelona

Barcelona na krilima Messija demolirala City, Arsenal priredio golijadu, Bešiktaš šokirao Napoli…

Autor: Bruno Herljević/Andrija Kačić-Karlin

Barcelona se lako (4-0) obračunala na svom terenu s Manchester Cityjem kojeg vodi Guardiola, bivši trener katalonskog kluba. Iako se engleski klub žestoko opirao protiv Messija nije mogao.

U skupini A Lige prvaka, Arsenal je u trećem kolu demolirao Ludogorec sa 6:0. Topnici su otvorili golijadu već u 12. minuti kada je Alexis Sanchez na asistenciju Oxlade-Chamberlaina zabio za 1:0. Na novi pogodak čekalo se do 42. minute kada je Ozil sjajno odigrao za Wallcotta koji zabija za 2:0. Na 3:0 podigao je Oxlade-Chamberlain već u 46. minuti na asistenciju Sancheza, a deset minuta kasnije Ozil zabija, šansu mu je priredio Cazorla. Na 5:0 podiže isti igrač u 83. minuti na asistenciju Lucasa. Ozil je četiri minute kasnije upisao i hat-trick, a ponovo mu je asistirao Lucas.

U drugoj utakmici skupine A, PSG je na svom terenu svladao Basel s 3:0. Na prvi gol čekalo se 40 minuta, a onda je Di Marija sjajno poentirao za 1:0, asistirao mu je Cavani. Gol za 2:0 djelo je ofenzivnog veznjaka Lucasa koji zabija u 62. minuti. Na koncu u sudačkoj nadoknadi drugog dijela Cavani iz penala postavlja konačan rezultat 3:0.

Vodeća momčad skupine A je Arsenal koji nakon tri odigrana kola ima sedam bodova, iza njih je PSG također sa sedam, ali s manjom gol razlikom. Treće mjesto drži Basel s jednim bodom, a posljednji je Ludogorec, također s jednim bodom.

U skupini B Napoli je remizirao s Beškitašom u jednoj poprilično uzbudljivoj utakmici. Momčad naših Strinića i Roga šokirana je na svojemu terenu već u 12. minuti kada im je Correia zatrsao mrežu na asistenciju Quaresme. Mertens je poravnao u 30. minuti na asistenciju Callejona, no, osam minuta kasnije Aboubakar vraća Bešiktaš u vodstvo. Napoli se dugo mučio da bi tek u drugom poluvremenu u 68. minuti došao do izjednačenja iz jedanasterca. Valja naglasiti kako je Sarrijeva momčad imala jedanaesterac u 50. minuti, ali Insigne nije bio precizan. Ipak u samoj završnici Bešiktaš ponovo dolazi do vodstva, Vincent Aboubakar zabija za 3:2, a još jednu asistenciju upisuje sjajni Porugalac Quaresma. Strinić i Rog nisu ni konkurirali za susret s Bešiktašom.

U drugoj utakmici B skupine, Dinamo Kijev našeg Domagoja Vide izgubio je na domaćem terenu od Benfice s 2:0. Salvio je zabio iz penala već u devetoj minuti, a početkom drugog poluvremena na 2:0 podiže Cervi. Domagoj Vida odigrao je cijeli susret u porazu Kijeva.

U skupini B vodeći je Napoli sa šest bodova, drugi je Bešiktaš s četiri, treća je Benfica s četiri boda, a Kijev ima tek jedan bod i na začelju je.

U skupini C, dakako, Barcelona se lako (4-0) obračunala na svom terenu s Manchester Cityjem kojeg vodi Guardiola, bivši trener katalonskog kluba. Iako se engleski klub žestoko opirao protiv Messija nije mogao. Argentinac kao da je želio dokazati da je Guardiola postao jedan od najboljih trenera svijeta baš njegovom zaslugom, zabio je tri gola za Barcelonu, jedan ljepši od drugoga. U 17. minuti bilo je 1-0, te je potom City čak i nakratko preuzeo dominaciju i stvorio par prigoda. No, brzo je presahnula engleska ambicija. U nastavku je Messi bio još bolje raspoložen i uz asistenciju Suareza zabio je u 61. i 69. minuti. Prije toga bio je isključen vratar Cityja Bravo nakon što je branio gol rukom izvan kaznenog prostora. Prije toga je učinio nevjerojatnu grešku u dodavanju.

I kraj utakmice bio je interesantan, Neymar je u 87. minuti šromašio jedanaesterac, da bi samo dvjie minute kasnije zabio gol, za konačnih 4-0 barcelone.

Celtic je relativno lako pao u srazu protiv njemačke Borussije iz Moenchengladbacha, iako se momčad trenera Rodgersa svesrdno trudila očit je bio nedostatak kvalitete. Nijemci su u nastavku pogocima Stindla (55) i Hahna (77) došli do pobjede koja im sigurno znači ostanak u europi i nakon zimske pauze.

Barcelona ima 9 bodova, Manchester City 4, Borussia M. 3, Celtic 1 bod.

U skupini D Bayern se u Muenchenu lako obračunao s nizozemskim PSV Eindhovenom. Mrežu gostiju načeo je već u 13. minuti Mueller, Kimmich je u 21. povisio na 2-0. U 41. minuti Narsingh je smanjio zaostatak Nizozemaca, a priču je počeo dovršavati Lewandowski za 3-1 u 59. minuti, a 4-1 bilo je djelo Robbena pet minuta prjie kraja.

Naposljetku, Atletico Madrid je potvrdio svoj status favorita na gostovanju u Rostovu protiv istoimene momčadi, pobjedu je u 62. minuti zgoditakom osigurao Carrasco.

Atletico ima 9 bodova, Bayern 6, Rostov i PSV 1 bod.