HINA/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

(AUDIO) REAKCIJA KOJA ĆE UĆI U ANALE! Poslušajte kako je Romin komentator divljački proslavio gol Džeke

Zampa je u eteru toliko urlikao da se na momente učinilo kao da se glasa pas

Nogometaši Rome plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u Rimu slavili protiv Šahtara s 1-0. U prvoj utakmici u Ukrajini Šahtar je pobijedio s 2-1.

Pogodak vrijedan četvrtfinala postigao je BiH reprezentativac Edin Džeko u 52. minuti, dok je Šahtar od 79. minute igrao bez isključenoga Ivana Ordeca.

Roma je zasluženo prošla Šahtar, nije primila gol na svom Olimpicu, a zahvaljujući junaku utakmice Džeki zabila je taj potreban gol za ulazak među osam najboljih klubova Staroga kontinenta. Talijani su se tako osvetili Šahtaru za poraz u osmini finala Lige prvaka 2011. godine, a Roma je prvi put prošla nokaut-fazu nakon što je izgubila prvu utakmicu.

BiH nogometašu to je 17. gol ove sezone i četvrti u Ligi prvaka, a u elitnom europskom natjecanju još je namjestio tri. Svi ti golovi bili su ključni i to je najbolji dokaz koliko Džeko znači Romi.

Svjestan je toga i Carlo Zampa, legendarni komentator i navijač Rome koji je nekoliko godina bio službeni spiker na utakmicama na Olimpicu. Pamti ga se i po tome što je 2005. godine izgubio posao zbog toga što je na derbiju Rome i Juventusa odbio pročitati imena Capella, Emersona i Zebine, igrača koji su nekoliko mjeseci ranije prešli iz Rome u Juve.

Dakle, riječ je o zaista o fanatiku, a koliko Zampa voli Romu svjedoči i proslava gola protiv Šahtara. Zampa je u eteru toliko urlikao da se na momente učinilo kao da se glasa pas ili neka životinja sličnih vokalnih sposobnosti, teško je opisati pa poslušajte i sami.