Facebook: Bayern Munchen

Atletico šokirao Bayern prekrasnim pogotkom, Celtic zamalo srušio Manchester City, Napoli priredio pravu golijadu (VIDEO)

Autor: Bruno Herljević/Andrija Kačić-Karlin

U skupini B, Napoli je priredio pravu golijadu protiv Benfice. Završilo je ukupno 4:2 za talijanskog vice prvaka. Zanimljivo je kako je u prvome dijelu pao samo jedan gol...

Kompletirano je drugo kolo Lige prvaka. U skupini A, Arsenal je s lakoćom riješio Basel (2:0), a glavni akteri pobjede bili su Alexis Sanchez i Theo Wallcott. Potonji je bio dvostruki strijelac u 7. minuti i u 26. minuti, a Čileanac mu je asistirao oba puta.

U drugom susretu PSG je rutinski odradio posao kod Ludogoreca, završilo je 3:1. Poveo je domaćin preko Natanaela u 15. minuti, a na izjednačenje se čekalo do 41. minute kada je Blaise Matuidi na asistenciju Verrattija zabio za 1:1. Na 2:1 podiže odmah početkom drugog dijela Cavani, dok konačnih 3:1 za PSG postavlja isti igrač u 60. minuti postavlja konačni rezultat.

PSG ima četiri boda u skupini, iza njih je Arsenal s istim brojem, a po jedan bod imaju Ludogorec i Basel.

U skupini B, Napoli je priredio pravu golijadu protiv Benfice. Završilo je ukupno 4:2 za talijanskog vice prvaka. Zanimljivo je kako je u prvome dijelu pao samo jedan gol, zabio je Hamšik u 20. minuti na asistenciju Ghoulama, a sve se otvorilo tek u nastavku utakmice. U 51. minuti Napoli povećava preko Mertensa, tri minute kasnije Arkadiuzs Milik diže na 3:0. Uslijedila je dobra kombinacija spomenute dvojice koja je rezultirala novim golom Mertensa za 4:0. Napoli je postigao tri gola u sedam minuta. U 70. minuti Benfica smanjuje na 4:1 preko Guedesa, a Salvio u 86′ smanjuje na 4:2.

U drugoj utakmici skupine Beškitaš i Dinamo Kijev odigrali su 1:1. Turci su poveli preko Quaresme u 29. minuti, a poravnao je tek u nastavku Tsygankov na asistenciju Rybalke.

Napoli je prvi u skupini sa šest bodova, Bešiktaš drugi s dva, a po jedan bod imaju Kijev i Benfica koja drži začelje.

U skupini C najprjie je mirisalo na iznenađenje u Moenchengladbachu gdje je domaća Borussia dugo vodila protiv Barcelone pogotkom Hazarda u 34. minuti Barcelona je nemilosrdno napadala, ali se bogme i ispromašivala i baš kad su Nijemci počeli gajiti neku nadu uslijedio je preokret. U 65. minuti najprije je zabio Arda Turan i potom je uslijedio još silovitiji nalet Barcelone i u 74. minuti pobjedonosni gol dao je Piquet.

Pravi spektakl događao se u Glasgowu gdje je domaći Celtic igrao 3-3 protiv Manchester Cityja. Domaćin je u sjajnoj atmosferi već nakon tri minute vodio, strijelac je bio Dembele u 3. minuti. U 12. minuti izjednačio je Fernandinho. U 20. je Sterling zabio autogol, Celtic je vodio s 2-1. Sterling se iskupio za svoju grešku pa je u 28. minuti izjednačio na 2-2.

Drugi dio počeo je također urnebesno. U 47. Dembele zabija za 3-2 Celtica, u 55. Nolito je izjednačio. Do kraja bilo je prigoda s obje strane, no kolikoje pogodaka bilo tako je i zakon vjerojatnosti smanjio šanse za daljnju kanonadu. U skupini vodi Barcelona sa 6 bodova, Manchester City ima 4, Celtic 1 i Borussia bez bodova.

U skupini D Atletico Madrid pobijedio je u derbiju dana minhenski Bayern s s 1-0, pogotkom Carasca u 43. minuti. Utakmica je bila zanimljiva, sadržajna, puna ritma. Bayern se silno trudio izjednačiti, no mogao je i ranije posve pasti. Nekoliko minuta prije kraja Vidal je neoprezno skrivio jedanaesterac, a Griezmann je s bijele točke tukao u vratnicu. Bayern nije iskoristio taj promašaj, nije ga kaznio…

Rostov i PSV Eindhoven su igrali 2-2, Poloz je doveo domaće u vodstvo u 9. minuti, izjednačio je Proepper pet minuta kasnije. Poloz je u 38. minuti drugim pogotkom doveo Rostov do 2-1, ali iznova je PSV izjednačio, gol je dao De Jong u 45. minuti.

Atletico ima šest bodova, Bayern ima četiri, a Rostov i Eindhoven po bod.