Facebook: West Ham (Official)/PHOTO: Bryn Lennon

Moyes s West Hamom bježi iz opasne zone za ispadanje

Autor: Andrija Kačić Karlin

West Ham je u gostima dobio Huddersfield sa 4-1, i to je tek druga pobjeda "čekičara" u gostima ove sezone.

Trener West Bromwich Albiona Alan Pardew upisao je prvu pobjedu na klupi Albiona, trebalo mu je devet kola, ali ovo će im dobro doći u borbi za opstanak. West Bromwich je dobio novaka u ligi Brighton and Hove Albion sa 2-0 golovima Evansa (4) i Dawsona (55).

Watford je gubio sa 0-2 od Southamptona nakon što je dva pogotka u prvom poluvremenu zabio James Ward-Prowse (20, 44). Andre Gray u 58. minuti smanjuje na 1-2, a konačnih 2-2 postavlja Abdoulaye Doucoure u 90. minuti. Igrači Southamptona žalili su se da je Doucoure igrao rukom, ali im to nije pomoglo.

Crystal Palace se polako penje na ljestvici, kod kuće je dobio Burnley sa 1-0, a strijelac je bio Bakary Sako u 21. minuti.

I West Ham je odmakao iz opasne zone. U gostima je dobio Huddersfield sa 4-1, i to je tek druga pobjeda “čekičara” u gostima ove sezone. Briljirali su Marko Arnautović, koji postigao jedan gol a kod dva je asistirao, te Manuel Lanzini koji je dva puta zatresao mrežu.

Chelsea je na svom terenu protiv Leicestera odigrao 0-0, a večeras Tottenham dočekuje Everton.