(VIDEO) SJAJNA NOĆ HRVATA U NBA-u! Šarić najbolji u pobjedi Sixersa, Hezonja najefikasniji kod Magica

Autor: HINA/B.H.

Dario Šarić je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 19 koševa (5/12 šut iz igre, trice 3-8).

Sinoć su u NBA igrali svi hrvatski košarkaši, a pobjede su upisali Philadelphia 76ers Darija Šarića i Indiana Pacers Bojana Bogdanovića, dok su Orlando Magic Marija Hezonje, Phoenix Sunsi Dragana Bendera i Los Angeles Lakers Ivice Zubca poraženi.

Philadelphia 76ers su kod kuće uspjeli nadoknaditi zaostatak od 24 koša i na kraju slaviti protiv Miami Heata sa 104-102, a Dario Šarić je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 19 koševa (5/12 šut iz igre, trice 3-8).

Šarić je u 32 minute na terenu upisao još i 8 skokova, i tri asistencije

U trećoj četvrtini su napravili seriju od 12-0 kojom su se počeli vraćati, a u cijelom tom dijelu utakmice su nadigrali sa 34-19 da bi ih u zadnjoj četvrtini nadigrali sa 31-21. JJ Redick je pogodio koš 20 sekundi prije kraja za vodstvo Philadelphije od 102-99. Miami je nakon toga imao priliku za izjednačenje, ali je Wayne Ellington promašio tricu

Ovo je deveta domaća pobjeda zaredom 76ersa što im je nadjulji pobjednički niz od 2008.

Sixersi su igrali bez Joela Embiida, ali su se, osim Šarića, iskazali i drugi. JJ Redick je ubacio 14 koševa, a Ben Simmons je došao do šestog triple-doublea ove sezone sa 18 koševa, 12 skokova, 10 asistencija i četiri ukradene lopte.

Najbolji kod Miamija bio je James Johnson sa 22 koša, dolk je Goran Dragić zabio 18.

Philadelphia sada sa 30 pobjeda i 25 poraza zauzima sedmo mjesto u Istočnoj konferenciji, ispred osmoplasiranog Miamija.

Orlando Magic je kod kuće doživio poraz, sa 104-102 su ih svladali Charlotte Hornets. Mario Hezonja je bio najučinkovitiji kod Magica, upisao je svoj drugi double-double ove sezone sa 21 košem (šut iz igre 10/20, trice 1/6) u 35 minuta, deset skokova te tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Dwight Howard je za Charlotte zabio 22 koša i tome je dodao 13 skokova.

Hornets su imali dvoznamenkastu prednost u trećoj četvrtini da bi se u zadnjoj ta razlika istoplila. Charlotte ponovno dolazi u vodstvo tri minute prije kraja nakon polaganja Howarda i šuta i slobodnog bacanja Jeremyja Lamba za 96-94 nešto više od dvije minute prije kraja.

Orlando je na to odgovorio sa slobodnim bacanjem i polaganjem Bismacka Biyomboa, no nakon toga Kemba Walker pogađa tricu kao i Nicolas Batum za konačno vodstvo Chartlotte.

Orlando je 14. na istoku s omjerom pobjeda i poraza 18-39.

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su u gostima sa 108-103 bili bolji od Brookyln Netsa, a Bojan Bogdanović je u 37 minuta zabio 14 koševa(šut iz igre 5/1, trice 2/6) te upisao pet skokova, jednu asistenciju i dvije urkadene lopte.

Victor Oladipo je za 14. pobjedu u 20 utakmica Indiane zabio 25 koševa, a najbolji kod Netsa bio je Allen Crabbe sa 24 koša.

Pacersi su šesta momčad Istoka sa 33 pobjede i 25 poraza.

New Orleans Pelicans su kod kuće sa 139-117 bili bolji od Los Angeles Lakersa. Najbolji strijelac utakmice bio je Anthony Davis sa 42 koša i 15 skokova. Osim njega, trećoj uzastopnoj pobjedi Pelicansa pridonio je i Jrue Holiday sa 24 koša i 11 asistencija.

Lakerse, koji su 11. mjestzu na Zapadu sa 23 pobjede i 33 poraza, predvodio je Kyle Kuzma sa 23 koša, a Ivica Zubac je u pet minuta zabio četiri koša (šut iz igre 1/2) uz dva skoka i jednu asistenciju.

Utah Jazz je kod kuće sa 107-97 slavio protiv Phoenix Sunsa Dragana Bendera, što im je 11 pobjeda u nizu, a do pobjede ih je predvodio Donovan Mitchell sa 24 koša.

Bender je odigrao 24 minute i u tom je vremenu upsiao šest koševa (šut iz igre 2/5, trice 2/5) te četiri skoka. Devin Booker je bio najbolji strijelac Phoenixa sa 28 koševa, dok je Josh Jackson dodao 22.

Royce O’Neale je zabio 19 koševa za pobjedu domaće momčadi, a Derrick Favors 18 koševa.

Suns su zadnja momčad Zapada sa 18 pobjeda i 41 porazom.

Autor:HINA/B.H.