bender

Skroman učinak Hrvata u NBA-u: Bender odigrao najbolje do sada i oduševio blokadom, Zubac i Rudež očajni (VIDEO)

Phoneix se još odlično držao s obzirom na to da su igrali protiv superiornog protivnika sastavljenog od vjerojatno najboljih košarkaških imena današnjice.

Mlađahni hrvatski košarkaš, Dragan Bender, odigrao je možda i najbolju utakmicu u NBA-u do sada za svoj Phoenix protiv Warriorsa. Ipak Sunsi nisu uspjeli zaustaviti doprvaka, a završilo je 130:122 za momčad Golden Statea.

Phoneix se još odlično držao s obzirom na to da su igrali protiv superiornog protivnika sastavljenog od vjerojatno najboljih košarkaških imena današnjice. Baš su na velika imena imala sjajan ofenzvni učinak, Curry i Thompson ubacili su po 30 koševa, a Kevin Durant samo jedan manje.

Istaknut ćemo naizgled skroman, ali važan učinak Dragana Bendera koji je u 15-ak minuta na parketu ubacio pet koševa, dohvatio je dva skoka, a valja spomenuti i sjajan blok početkom druge četvrtine kada je zaustavio Davida Westa s leđa i lansirao mu loptu na tribine.

Orlando je slavio protiv Oklahome 119:117, a Mario Hezonja nije igrao, ali zato je Damjan Rudež imao nešto bolju minutažu. Nažalost nije ju iskoristio, tih desetak minuta na parketu prošlo je bez ijednog koša za Rudeža.

Malo bolji učinak imao je Ivica Zubac koji je za svojih sedam minuta u pobjedi Lakersa protiv Minnesote 125:99, pridonio s tek jednim košem i dva skoka.