Screenshot
Screenshot

Šarić upisao prvi double-double u dramatičnoj utakmici, Hezonja odličan u porazu Orlanda (VIDEO)

Hrvatski košarkaški reprezentativac ostvario je svoj prvi double-double, odnosno, ubacio je 14 koševa i ostvario 12 skokova. Šarić je iz igre gađap 5/9, a u oba šuta za tricu bio je precizan.

Dario Šarić odigrao je sjajnu utakmicu, ali njegova Philadelphia nije uspjela upisati pobjedu, poražena je od Indiane s 122:115. Hrvatski košarkaški reprezentativac ostvario je svoj prvi double-double, odnosno, ubacio je 14 koševa i ostvario 12 skokova. Šarić je iz igre gađap 5/9, a u oba šuta za tricu bio je precizan.

Isto tako valja istaknuti kako je upisao i tri asistencije i dvije blokade za nešto više od 33 minute na parketu. Sixersi su bili blizu pobijede jer su šest sekundi prije kraja posljednje dionice tricom Hendersona poveli 109:107, ali se nisu uspjeli obraniti jer je George u preostalim sekundama pogodio za poravnanje i produžetak.

Šarić je u nastavku donio vodstvo Philadelphiji, ali je Indiana napravila seriju 8:0 i to je u biti bio kraj. Šarić je u produžetku ubacio četiri od šest poena za svoju momčad, a djelovao je kao jedini kojem je zapravo stalo pobijediti.

Bojan Bogdanović odigrao je lošu utakmicu u njujorškom derbiju između Knicksa i Netsa. Knicksi su slavili sa 110:96, a Bogdanović nije ostavio dobar dojam. Bobo je u 29 minute igre ubacio tek šest koševa, imao je loš šut iz igre 2:9, a iz tri pokušaja nije gađao niti jednu tricu, ali je upisao dvije asistencije, dva skoka i tri ukradene lopte.

Kod Netsa je nabolji bio Lopez s 21 poenom, a isto toliko imao je i Hamilton, dok je kod Knicksa Anthony predvodio momčad s 22 koša dok je Porzingis s 21 poenom.

Mario Hezonja odigrao je dobro, iako nije proveo previše minuta na terenu. Za 14 i pol minuta Hezonja je ubacio 11 poena, a svoju minutažu u porazu Orlanda od Minnesote 123:107 dobio je i Damjan Rudež koji je odigrao tri minute bez ikakvog učinka.

Od hrvatskih košarkaša igrao je i Dragan Bender za svoje Phoenix u pobjedu protiv Detroita 107:100. Bender nije imao tako dobar učinak kao u prošloj utakmici protiv Portlanda. U osam minuta četiri puta je šutirao i četiri puta promašio, da bi potom završio na klupi.