Facebook: Shot Science Basketball

SAD se poigrao sa Srbijom u finalu: ‘Dream team’ osvojio treće zlato u nizu

Završilo je 30 razlike za SAD s pravim NBA-ovskim rezultatom 96:66. Durant je bio igrač utakmice s 30 ubačenih koševa.

Jasno je bilo još i prije Olimpijskih igara tko će osvojiti zlato u košarci, a tako je na koncu i bilo. SAD se poigrao protivnicima na olimpijskom turniru i u samom finalu priredio spektakl protiv Srbije. Završilo je 30 razlike za SAD s pravim NBA-ovskim rezultatom 96:66. Durant je bio igrač utakmice s 30 ubačenih koševa.

Na samom početku SAD je krenuo dosta mekano i dozvolio Srbiji da vodi neko vrijeme, a do kraja prve četvrtine razlika je bila tek četiri koša za Amerikance (19:15).

U nastavku svaka sumnja u pobjednika brzo je otklonjena. ‘Dream team’ je ubacio u brzinu, dvije više i krenuo s ‘iživljavanjem’. Ulazilo je sve, a Srbi nisu imali baš nikakve šanse. Rezultat druge četvrtine bio je 33:14 za SAD.

U trećem dijelu SAD je malo otpustio gas, završilo je 13 razlike (27:14) i tu je već moglo početi slavlje. U zadnjoj dionici utakmice SAD si je dozvolio malo demonstracije sile i atraktivnim potezima odlučio oduševiti publiku i dodatno poniziti protivnika.

Spomenimo kako je ovo ukupno 15. zlatna olimpijska medalja SAD u košarci, a jedini koji su razbijali dominaciju bili su Argentinci 2004. u Ateni, SSSR 1972. u Munchenu i 1988. u Seoulu te Jugoslavija 1980. u Moskvi.